Izvor: MozzartSport.com, 06.Dec.2020, 00:01

Može Inter i bez drame: Supersonični Hakimi za povratak na drugo mesto

Nerazuri bez problema savladali Bolonju u 10. kolu Serije A - 3:1 (2:0)

Dogodilo se i to: Inter je uspeo da izbegne dramu. U dosadašnjem delu sezone neizvesnost je bila neizbežna na mečevima Nerazura. Protiv Fjorentine i Torina slavili su posle preokreta, protiv Đenove tek nakon što su se silno ispromašivali, u Nemačkoj ih je sačuvao VAR - opravdano - od Menhengladba. U 10. kolu Serija A Antonio Konte je pak mirno mogao da isprati meč kraj terena, bez tenzija >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << i nervoze na koju su ga njegovi izavranici navikli u prethodna dva i po meseca. Milanski klub je već posle prvih 45 minuta imao tri boda u džepu, a i kada je Bolonja sredinom nastavka pripretila da ni iz čega može do remija, supersonični Ašraf Hakimi joj je ubio svaku nadu - 3:1 (2:0).

Konte konačno može da bude zadovoljan kako je njegov tim celokupno izgledao. Nerazuri si upisali treći vezani trijumf u svim takmičenjima, četvrti u poslednjih pet mečeva i domogli se druge pozicije na tabeli, prišavši gradskom rivalu Milanu na dva boda, doduše uz meč više. Međutim, nema sumnje da italijanskom stručnjaku jedan podatak neće dati mira - Inter ni šestu uzastopnu utakmicu u svim takmičenjima nije sačuvao mrežu na Đuzepe Meaci.

S druge strane, tim Siniše Mihajlovića nije bio ni nalik onome koji je u prethodne dve sezone odnosio ceo plen iz Milana. A kada kao večeras zakaže Roberto Sorijano, prva violina tima - pet golova i četiri asistencije u prvenstvu - ne može Bolonja mnogo čemu da se nada. Posebno ne protiv raspoloženih Romelua Lukakua i Ašrafa Hakimija, koji su se postarali da Inter praktično već posle prvih 45 minuta osigura trijumf. Prvo je Belgijanac u 16. minutu u svom stilu bacio na leđa dvojicu čuvara i u padu zakucao loptu pod prečku, da bi pola sata kasnije, pre samog sudijskog zvižduka, Hakimi odličnim ubacivanjem doneo kapitalnu prednost domaćinu.

Od Bolonje gotovo ništa punih sat vremena. Da je u 66. minutu odbrana Intera bolje reagovala i nije Emanuela Vinjata samog ostavila na drugoj stativi, ne bi tim iz Emilija-Romanje stigao ni do počasnog gola. A ni on im nije bio dovoljan da se razmašu krilima. Nije im Hakimi dao. Svoju verovatno najbolju partiju u dresu Intera Marokanac je krunisao još jednim golom samo tri minuta nakon Bolonjinog. Krenuo je desni bek Intera gotovo sa centra, zaleteo se ka golu rivala, kao od šale pretrčao 18-godišnjeg Arona Hikija i identičnim udarcem kao dok svog prvog gola pogodio levu stranu Bolonjinog gola.

Tek tada je Bolonja pokazala znake života, pretili su Vinjato i Nikolas Domingez, ali je to bio mačji kašalj za golmana kakav je Samir Handanović...