Izvor: MozzartSport.com, 18.Sep.2021, 18:10

Mladost posle prvog boda osetila i slast pobede, Čukarički autogolom savladao Spartak

Lučanci bolji od Proletera, Brđanima tri boda protiv Golubova

Mladost iz Lučana konačno je upisala prvu ovosezonsku pobedu (3:2), a ceo plen izabranici Ivana Stefanovića osvojili su u derbiju začelja, protiv Proletera.

Mrežu domaćina u 9. minutu načeo je Saša Jovanović, međutim Novosađani su samo pet minuta kasnije odgovorili golom Tomovića posle kornera.

Nerešeni rezultat bio je na snazi do 29. minuta, a Mladost je sa dva >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gola pre odlaska na odmor stekla dva gola prednosti. Nade Proletera u 47. minutu podgrejao je Vukasović evrogolom sa ivice šesnaesterca, ali su Lučanci minimalnu prednost očuvali do kraja susreta i stigli do prvog trijumfa posle šest poraza i jednog remija.

Istovremeno, Čukarički je savladao Spartak 2:1 i tako nastavio pobedničku tradiciju na Banovom brdu protiv subotičana. Izabranici Saše Ilića uvodnu inicijativu, posle nekoliko neiskorišćenih šansi u gol su pretočili u 15. minutu kada je Janković sa desnog boka uposlio Jovanovića, a najbolji strelac Brđana dopisao novi gol na lični konto.

Gol domaćina nije obeshrabrio igrače Spartaka, a izjednačenje je režirao Todoroski na povratnu loptu Šimure. Pogodak sa ivice šesnaesterca doneo je izjednačenje koje je bilo na snazi do 63. minuta, kada je Čukarički uz pomoć Ivančevića, koji je zatresao sopstvenu mrežu,stigao do novog vođstva i, kako se kasnije ispostavilo, tri boda.