Mitrović rešeta i u kupu – asistencija za Sergeja VIDEO

Izvor: B92, 11.Dec.2023, 17:51

Napadač Al Hilala Aleksandar Mitrović postigao je oba gola za pobedu svoje ekipe (3:0) u meču četvrtfinala King Kupa.

Srpski centarfor je u samom finišu prvog poluvremena doneo svom klubu prednost protiv Al Tavona.

Igrao se drugi minut nadoknade kada je lopta posle kornera stigla do Al Davsarija na drugoj stativi, nakon čega je ovaj oprobao udarac.

Od toga su gostujući fudbaleri uspeli da se odbrane, ali lopta se odbila neposredno ispred do Mitrovića >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odakle ovaj ne greši.

Nije se dugo čekalo ni na drugi u nastavku. U 51. minutu je ostao usamljen i iz neposredne blizine iskoristio centaršut Sergeja Milinković-Savića i glavom postigao svoj drugi pogodak.

To su njegovi treći i četvrti golovi u ovom takmičenju na drugom meču.

Do kraja meča se upisao Malkolm koji je postavio konačan rezultat i overio prolazak Al Hilala u polufinale.