Izvor: MozzartSport.com, 20.Okt.2021, 23:15

Mitrović nastavio da rešeta, Paunović od 2:0 do poraza

Srbi u prvom planu u Čempionšipu

Fudbaleri Fulama savladali su Kardif rezultatom 2:0 i tako nastavili poteru za Bornmutom, a pobedu londonskog kluba potpisao je Aleksandar Mitrović 13. golom u sezoni. Srpski reprezentativac na asistenciju Rida u 63. minutu udvostručio je prednost koju je šest minuta ranije doneo Kerni, te je Fulam osmom pobedom u prvenstvu preuzeo drugu poziciju nakon poraza Vest Broma od Svonsija posle preokreta. Iako su gosti stigli do >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << vođstva već u prvom minutu, Piro i Paterson su pogocima u nastavku režirali slavlje Svonsija i doprineli promeni u gornjem delu tabele.

Preokret je viđen i na susretu Redinga i Blekpula gde su izabranici Veljka Paunovića uspeli da ispuste dva gola prednosti i pred svojom publikom ostanu praznih šaka (2:3). Fenomenalni početak domaćina režirao je Dan golom u 11. minutu, a vođstvo je deset minuta kasnije udvostručio Dele Baširu. Ipak, već viđenu sedmu pobedu Redinga u pitanje je doveo rezervista gostiju Oven Dale pogotkom ukrasivši prve minute posle dvomesečne pauze usled povrede. Na pogodak kojim je Blekpul umanjio zaostatak nadovezao se Džeri Jejts i dva puta pogodivši mrežu rivala odneo ceo plen iz Redinga.