Milan se ispromašivao sa penala – Bolonja odnela bod sa San Sira

Izvor: B92, 27.Jan.2024, 23:49

Milan se ispromašivao sa penala – Bolonja odnela bod sa "San Sira"

Fudbaleri Milana su remizirali sa Bolonjom (2:2 (1:1), na "San Siru, u okviru 22. kola Serije A.

Izabranici Stefano Piolija su ispustili prednost u nadoknadi vremena, a prethodno promašili dva penala.

Milan se nalazi na trećem mestu italijanskog šampionata sa 46 bodova iza vodećeg Juventusa (53) i gradskog rivala Intera (51). Sa druge strane, Bolonja je na sedmoj poziciji sa 33 boda.

Bolonja je bolje otvorila meč i došla do vođstva u 29. minutu, kada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se u strelce upisao Džošua Zikrze – 1:0.

Ipak, Milan je mnogo bolje zaigrao u nastavku, što je nateralo goste na nešto grublju igru, zbog koje je Luis Ferguson neoprezno startovao u kaznenom prostoru, a glavni arbitar je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Olivije Žiru, ali nije uspeo da donese izjednačenje svom timu, siguran je na golu gostiju bio LukašSkorupski.

Na kraju domaća ekipa do poluvremena dolazi do izjednačenja, igrao se 45. minut, kada je Ruben Loftus-Čik zatresao mrežu posle asistencija Davida Kalabrije za 1:1.

Nastavio je u dobrom ritmu Milan i u nastavku meča. Slična situacija, kao u prvom poluvremenu se dogodila u 74. minutu, ovoga puta je Sem Beukema startovao neoprezno u kaznenom prostoru, a sudija Davide Masa je još jednom pokazao na jedaneast metara.

Ovoga puta je Teo Ernandez odlučio da se okuša sa penala, ali je pogodio stativu, a rezultat je ostao ne promenjen.

Ponovo je Loftus-Čik pogodio za preokret u 83. minutu, na asistenciju Alesandra Florencija – 2:1.

Ipak, na kraju je Bolonja došla do boda, pošto je Filipo Teraćano, koji je ušao u igru u 87. minutu, napravio prekršaj za jedanaesterac.

Rikardo Orsolini nije bio kao igrači Milana već je uspešno realizovao i doneo bod svojoj ekipi.

Srpski reprezentativac Luka Jović je proveo nešto više od 30 minuta na terenu, pošto je u 60. minutu zamenio Olivije Žirua.

U narednom kolu Milano gostuje Frozinoneu, dok Bolonja dočekuje Sasuolo.