
Izvor: B92, 02.Feb.2021, 14:00
Milan doveo Srbina, a on se odrekao "orlova"
Fudbalski klub Milan ozvaničio je transfer 17-godišnjeg Srbina Miloša Kerkeza iz tabora mađarskog Đera.
Mnoge je iznenadio porez "roso-nera" da dovedu igrača iz druge lige Mađarske.
No, italijanski mediji ističu da Kerkez stiže u "grad mode" na lično insistiranje Paola Maldinija koji ga je i predstavio javnosti.
Kerkez je rođen u Vrbasu, a igrao je za Hajduk iz Kule do 14. godine kada je prešao u Đer.
Ali, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ipak je zajedno sa porodicom odlučio da u budućnosti bude reprezentativac Mađarske, a ne Srbije.
"Razgovarali smo o tome u porodici ranije i naša odluka je bila jednoglasna – definitivno želim da igram za reprezentaciju Mađarske i ne poričem to. Ova odluka je očigledno zbog mog vremena provedenog u Đeru", rekao je Kerkez za sajt Đera.
Simpatije prema tom klubu je izneo i Milošev otac Sebastijan.
"Zahvalio sam se mnogo puta klubu za prihvatanje mog sina u tom trenutku. Svi u klubu su mu pomogli i van terena, podržavali ga i edukovali, nije ni čudo da je Miloš ovde pronašao dom i da mu se jako svideo Đer", rekao je Sebastijan Kerkez.
Miloš Kerkez je takođe istakao i da će morati da promeni klub za koji navija.
"Bio sam navijač Juventusa od kada sam bio dete, ali sada će se situacija sigurno promeniti. Nadam se da će Milan zadržati prvo mesto na tabeli", poručio je Kerkez.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Fudbal