MIRIS SKUDETA SVE JE JAČI: Leao i Ernandez slomili Atalantu, Milan preskočio i pretposlednju etapu (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 15.Maj.2022, 20:34

Ekipa za svako poštovanje.

Milan je na korak do Skudeta! Ma ni na korak, čak manje od toga. "Rosoneri" su savladali Atalantu u 37. kolu Serije A, 2:0 su slavili na San Siru i došli su na +5 u odnosu na Inter uz meč više.

Prvo poluvreme je prošlo bez ikakvih šansi na obe strane, vrlo rezervisani su i jedni i drugi bili. Potom je Rafael Leao doneo prednost domaćima u 56. minutu. Pre toga je možda postojao faul nad napadačem Atalante, ali sudija je procenio da >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << nema razloga da se poništi gol Milana. Svakako, retka situacija da su arbitri bar malo pogurali crveno-crne, obično su ove sezone značajno naklonjeniji gradskom rivalu.

Gol za overu pobede delo je Tea Ernandeza u 75. minutu i baš je remek-delo. Uzeo je Francuz loptu kod svog kaznenog, "prešpartao" teren i rutinski pogodio mrežu za nova tri boda.

Inter igra protiv Kaljarija večeras i u slučaju da ne pobedi, titula ide Milanu. Ako Inter ipak uspešno završi gostovanje na Sardiniji, Milanu će u poslednjem kolu biti dovoljan i remi protiv Sasuola i Skudeto se vraća "rosonerima" posle 11 godina. Kakva bi to bajka bila...