MIRIS SKUDETA SVE JE JAČI: Leao i Ernandez slomili Atalantu, Milan preskočio i pretposlednju etapu (VIDEO)

Srbija Danas
FK Milan
FK Milan / Izvor: Reuters

Ekipa za svako poštovanje.

Milan je na korak do Skudeta! Ma ni na korak, čak manje od toga. "Rosoneri" su savladali Atalantu u 37. kolu Serije A, 2:0 su slavili na San Siru i došli su na +5 u odnosu na Inter uz meč više.

HUMANOST SA „BELE TAČKE“ – Meridian okupio zvezde našeg sporta, javne ličnosti i duplirao iznos donacija!

RADUJE GA DOSADAŠNJI UČINAK, ALI... Stanojević upozorava da meč s Voždovcem neće biti nimalo lak

OTKAZ U BUNDESLIGI: Borusija NAJURILA trenera!

Prvo poluvreme je prošlo bez ikakvih šansi na obe strane, vrlo rezervisani su i jedni i drugi bili. Potom je Rafael Leao doneo prednost domaćima u 56. minutu. Pre toga je možda postojao faul nad napadačem Atalante, ali sudija je procenio da nema razloga da se poništi gol Milana. Svakako, retka situacija da su arbitri bar malo pogurali crveno-crne, obično su ove sezone značajno naklonjeniji gradskom rivalu.

Gol za overu pobede delo je Tea Ernandeza u 75. minutu i baš je remek-delo. Uzeo je Francuz loptu kod svog kaznenog, "prešpartao" teren i rutinski pogodio mrežu za nova tri boda.

Inter igra protiv Kaljarija večeras i u slučaju da ne pobedi, titula ide Milanu. Ako Inter ipak uspešno završi gostovanje na Sardiniji, Milanu će u poslednjem kolu biti dovoljan i remi protiv Sasuola i Skudeto se vraća "rosonerima" posle 11 godina. Kakva bi to bajka bila...