Lud derbi na San Siru  VAR, penal, evrogol i remi koji koči Milan i Atalantu VIDEO

Izvor: B92, 24.Jul.2020, 21:22

"Lud" derbi na San Siru " VAR, penal, evrogol i remi koji koči Milan i Atalantu VIDEO

Fudbaleri Milana i Atalante remizirali su 1:1 (1:1) u derbiju 36. kola italijanske Serije A.

Utakmica na San Siru može da se podeli na dva poluvremena, prvo koje je bilo sjajno sa puno uzbuđenja, i drugo potpuno suprotno od toga.

U prvih 45 minuta videli smo oba gola, promašen penal posle VAR-a i mnogo toga, a u nastavku samo jednu stativu.

Na kraju remijem ne mogu da budu zadovoljni ni jedni, ni drugi, jer Milan juri Romu i direktan plasman u Ligu Evrope, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a Atalanta drugo mesto – na kome je, ali dva kola pre kraja ne drži ništa u svojim rukama.

Milan je poveo u 14. minutu fantastičnim golom Hakana Čalhanoglua.

Tučin je još jednom pokazao kakav udarac ima i to novim golom iz slobodnog udarca.

Reprezentativni golman Atalante Golini našao se poptuno izenađen posle "bombe".

A onda velika glupost Lukasa Bilje nekoliko minuta kasnije.

Argentinac je nagazio Ruslana Malinovskog, a sudija Doveri na poziv kolega iz VAR sobe pokazao na penal.

Ipak, Ukrajinac je pokazao da verovatno postoji ono nepisano pravilo da se ne hvata za loptu igrač na kome je napravljen. I odbranio mu je Đanluiđi Donaruma.

Ipak, brzo su se oporavili fudbaleri Atalante.

Opet je Bilja kiksnuo, poklonio loptu gostima i akciju je pokrenuo Freuler.

Posle nekoliko odbitaka došla je do Sapate, a on u tim trenucima ne greši....

Do kraja nismo puno videli, samo nekoliko poluprilika na obe strane.

Najbolju je imao Đakomo Bonaventura za trijumf Milana.

Međutim, stativa se isprečila.

Sada će "rosoneri" i Atalanta morati da čekaju kikseve Rome i Intera kako bi ostvarili ciljeve.