Loš početak 2015: Barsa pobedila samu sebe, Sosijedad zna samo protiv najboljih!

Izvor: Blic, 04.Jan.2015, 23:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Samo Luis Enrike zna zašto mu je klupa na početku 2015. godine vredela 300 miliona evra i zašto su na njoj sedeli Mesi, Nejmar, Pike i Dani Alveš, pa je Barselona u 17. kolu Primere poražena od Sosijedada sa 1:0.

Katalonci nisu znali da iskoriste poraz Reala i prekid čudesne serije ljutog rivala, nisu pomogli ni ulasci Mesija na poluvremenu i Nejmara u 58. minutu, i trener tima iz San Sebastijana Dejvid Mojes može da se pohvali kako mu je godina počela fantastično. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

Ujedno, Sosijedadu je ovo bio tek četvrti prvenstveni trijumf, nalaziio se u donjem domu Primere, a pored Elčea savladao je još "samo" šampiona Evrope Real i prvaka Španije Atletiko iz Madrida, pa je jasno da se daleko bolje snalazi protiv velikana nego u takozvanim "malim" utakmicama.

Istina, Barsa je pobedila samu sebe, jer je već u drugom minutu nespretni Đordi Alba glavom zakucao loptu u sopstvenu mrežu posle centaršuta Kanalesa i do kraja njegovi saigrači nisu uspeli da pronađu put do ni do boda, a ne do preokreta.

Gosti jesu napadali i diktirali ritam, opsedali su gol domaćina, Mesi i Ćavi su šutirali preko gola, kombinovali su oko kaznenog prostora, ali nisu imali nijednu pravnu šansu za izjednačenje sve do samog finiša.

Četiri minuta pre kraja Luis Suarez je krenuo da zaobiđe Rulija, ali je rezervni golman Sosijedada sjajno intervenisao, zatim i odbranio udarac glavom urugvajskog napadača iako je dosuđen ofsajd, pa je ceo plen uz nekoliko grubih prekršaja na obe strane u poslednjim trenucima potpuno zasluženo ostao u San Sebastijanu.