Lord za prvi trofej Vukova u sezoni! (video)

Izvor: Sportske.net, 01.Avg.2015, 22:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Lord" za prvi trofej "Vukova" u sezoni! (video)

Niklas Bendtner prvo je postigao izjednačujući gol, a onda i sa penala doneo trofej.

Volfsburg je osvajač Superkupa Nemačke.

Na Folksvagen Areni odigran je meč finala Super kupa Nemačke između Volfsburga i Bajerna iz Minhena.

Ovo je uvertira za novu sezonu Bundeslige, a Bavarci su prošle godine loše počeli kada su izgubili od Borusije iz dortmunda rezultatom 4-1.

Prvu priliku imao je Bajern već u drugom minutu meča. Daglas Kosta je sjajno >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << pobegao odbrani volfsburga, prosledio Levandovskom koji je dodao Ćabiju Alonsu, ali  Španac nije uspeo da postigne pogodak.

Nakon toga Perišić je pokušavao da ugrozi gol Bajerna. U 9. minutu beležimo sjajno istrčavanje golmana Manuela Nojera, po čemu je već prepoznatljiv u svetu fudbala.

22. minut, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić uputio je udarac iz voleja i malo je falilo da dovede "Vukove" u vođstvo.

26. minut velika šansa za Bajern koju nije upeo da realizuje Daglas Kosta nakon dodavanja Roberta Levandovskog.

42. minut i kolosalna šansa za De Brujnea, ali je promašio prazan gol.

Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom 0-0.

49. minut i kazna za promašaj, nakon greške odbrane Volfsburga najbolje se snašao Arjen Roben i postigao vodeći gol.

53. minut šansa za De Brujnea ali je Nojer odbranio.

58. minut šansa za Dosta, ali bez gola.

Trener Vukova Heking osvežava ekipu i ubacuje Maksa Kruzea i Niklasa Bentnera umesto Perišića i Basa Dosta.

74. minut i u igru ulazi Arturo Vidal umesto Tijaga Alkantare.

Vijerinja je u 80. minutu imao sjajan udarac iz daljine ali nije postigao gol.

89. minutu i goooool. Niklas Bentner postiže gol za Vukove.

Na penalima Ćabi Alonso je promašio u drugoj seriji, dok su svi fudbaleri Volfsburga bili precizni. Niklas Bentener je doneo pobedu sa 5. serije.