Izvor: MozzartSport.com, 06.Mar.2021, 21:19

Ljorente golom posle 15 meseci režirao pobedu Udinezea (VIDEO)

Domaćin pogotkom Španca najavio pobedu (2:0) u okviru 26. kola Serije A

U očajničkoj potrazi za rešenjem u ofanzivi Luka Goti je na megdan Sasuolu izveo postavu sa Fernandom Ljorenteom u špicu, a poverenje ukazano 36-godišnjem centarforu strategu Udinezea isplatilo se kroz prvi gol Španca posle 15 meseci.

Ljorente, koji je u Udine stigao u januaru iz Napolija pobedonosnim golom u susretu 26. kola Serije A prekinuo je dugi post koji je trajao od decembra >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 2019. godine i poraza njegovog prethodnog tima protiv Bolonje (1:2).

Iskusni centarfor dobio je šansu u novoj sredini, a strpljenje koje je pokazao Goti isplatilo se na sedmom meču Ljorentea za Udineze. Napadač je u 42. minutu iskoristio uspavanu reakciju štoperskog para gostiju i prosledio asistenciju Moline iza leđa golmana Sasuola. Osim što je "razbio maler" Ljorente je pogotkom u završnici prvog dela igre najavio i treće uzastopno slavlje Udinezea na domaćem terenu i još jedan korak ka mirnoj završnici sezone s obzirom na to da je evropska pozornica za crno-bele nemoguća misija, a da nakon niza dobrih igara imaju čak 12 bodova više od Torina koji je u zoni ispadanja.

Pogodak Španca krunisao je inicijativu domaćina u prvom poluvremenu oslikanu u šansama Larsena, Valasa i upravo Ljorentea, koji je i u nastavku imao priliku da udvostruči prednost, ipak on, kao ni Molina, nije bio dovoljno precizan te je neizvesnost trajala do poslednjih trenutaka meča. Ono što nije pošlo njegovim saigračima od ruke u 66. i 84. minutu uspeo je Rodrigo de Pol koji je golom u sudijskoj nadoknadi overio tri boda Udinezea.

Sa druge strane, Sasuolu koji je prikazao prilično skromno izdanje ostaje žal za pokušajem Kirjakopulosa u 16. i Berardija u 71. minutu uz pitanje da li bi scenario bio drugačiji da Muso nije briljantno reagovao u oba slučaja.