Liverpul nastavlja i u novoj godini, nova žrtva bio je Šefild

Izvor: RTS, 02.Jan.2020, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Liverpula savladali su na svom stadionu ekipu Šefild junajteda sa 2:0 u poslednjem meču 21. kola Premijer lige.
"Crveni" nastavljaju da krupno koračaju ka tituli Premijer lige na koju dugo čekaju.

Tim Jirgena Klopa i u 2020. godini nastavio je sa odličnim partijama, a nova "žrvtva" bio je Šefild.
Tim koji važi za prijatno iznenađenje ove sezone uprkos velikoj borbi, nije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uspeo da pruži preveliki otpor Liverpulu.
Domaćin je prvi gol u novoj godini postigao već u četvrtom minutu, kada je Robertson sa leve strane uposlio Salaha, koji iz prvog kontakta matira golmana gostiju Hendersona.
Na drugi gol čekalo se sve do 64. minuta. Mane i Salah izveli su sjajnu akciju Liverpula, razmenili nekoliko dodavanja, nakon kojih je Mane izbio pred gol rivala, njegov prvi udarac zaistavio je Henderson, ali je Mane natrčao na odbitak i postavio konačnih 2:0.
Liveprul je upisao 19. pobedu u 20 mečeva i sa 58 bodova zauzima prvo mesto na tabeli, sa utakmicom manje od ostalih ekipa (zbog Svetskog klupskog prvenstva propustili jedan meč).
Šefild je porazom pao na deveto mesto sa 29 osvojenih bodova.
Tabela Premijer lige nakon 21. kola:1. Liverpul 58