Izvor: Sportal.rs, 21.Nov.2014, 23:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Liga 1: PSŽ krenuo, stao, a onda Laveci rešio muke
Fudbaleri Pari Sen Žermena prvi put su posle dugo vremena zaigrali u napadu sa Zlatanom Ibrahimovićem-Edsonom Kavanijem i Ezekejlom Lavecijem i to im se isplatilo. U 14. kolu Liga 1 takmičenja šampion Francuske je slavio u Mecu protiv istoimenog tima - 3:2.
Posle prvih 16 minuta meča delovalo je da će izabanici Lorana Blana slaviti laku pobedu. Havijer Pastore je doneo vođstvo svom timu posle 9. minuta igre, da bi Gaetan Busman u šest minuta kasnije duplirao prednost. Ništa u >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << tim momentima nije slutilo na uzbudljiv nastavak utakmice, odnosno na povratak Meca.
Ipak, u razmaku od samo četiri minuta igre u drugom delu meča, gosti su iz dva penala golovima Maige stigli do iznednačenja.
Krenuo je u nastavku PSŽ svim silama napred, ređale su se šanse, a Ezekejl Laveci je tri minuta pre kraja doneo pobedu "svecima". Imali su ubrzo Kavani i Ibrahimović šansu da postignu još jedan gol, ali im je oba puta Karaso maestralno branio.
(Foto: Beta/AP)




