Lids preslišao Totenhem i udaljio ga od Lige šampiona

Izvor: B92, 08.Maj.2021, 15:22

Lids "preslišao" Totenhem i udaljio ga od Lige šampiona

Fudbaleri Lidsa savladali su Totenhem 3:1 (2:1), u meču 35. kola engleske Premijer lige.

Lids sada ima šanse i da obezbedi igranje u Evropi, s obzirom da su sada na devetom mestu i četiri boda su iza Liverpula, na tri kola do kraja. Deluje nerealno, ali šanse za Ligu Evrope postoje.

Totenhem ostaje na 56 bodova i sada Liga šampiona deluje kao nemoguća misija.

Lids je poveo u 13. minutu preko Stjuarta Dalasa.

Posle centaršuta sa leve >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << strane, Loris je uspeo da sačuva svoju mrežu posle nespretnog uklizavanja Regilona, ali se lopta odbila tačno na nogu Dalasa, koji je zakucao loptu u mrežu za vođstvo domaće ekipe.

Totenhem je izjednačio preko Sona. Dele Ali se prošetao kroz odbranu Lidsa, gurnuo loptu u prostor za Sona, koji u 25. minutu matira domaćeg golmana.

Novu prednost Lidsu u 42. minutu donosi Patrik Bamford, kada je pogodio sa nekoliko metara na dobro ubacivanje Alioskog sa leve strane.

Totenhem je napadao u drugom poluvremenu, imao nekoliko prilika, a najbolja je bila u 72. minutu, kada je Kejn pogodio prečku.

U 78. minutu istakao se Melije, kada je odlično odbranio šut Lamele.

Tačku na meč u 84. minutu stavlja Rodrigo.