Izvor: MozzartSport.com, 17.Apr.2021, 17:20

Lazovićev slobodnjak nedovoljan za prekid Veroninog petodecenijskog posta na Luiđi Ferarisu (VIDEO)

Rodrigo De Paul vodio Udineze do pobede nad prežaljenim Krotoneom - 2:1 (1:0)

Kada u kalendaru vide gostovanje Sampdoriji, Veroninim igračima padne mrak na oči, unapred otpisuju mogućnost pobede, a neretko ostaju i bez utešnog boda. Luiđi Feraris je za tim iz Veneta neosvojiva tvrđava već gotovo pola veka (poslednju pobedu ostvarili 1972. godine). I ostaće makar do naredne sezone, pošto je u 31. kolu Serije A tim Ivana Jurića ponovo poražen u Đenovi, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << iako je Darko Lazović pogotkom u prvom poluvremenu najavio mogući prekid posta – 3:1 (0:1).

Srpski fudbaler je goste doveo u vođstvo u 13. minutu odlično izvedenim slobodnim udarcem. Namestio se naš reprezentativac iskosa sa leve strane i pogodio bliži ugao, taman toliko da Emil Audero paradom ulepša pogodak.

Međutim, iako je bila znatno konkretnija u prvom poluvremenu, Verona nije uspela da stekne ubedljiviju prednost do odlaska na odmor, što je Sampdorija kaznila već u prvom minutu nastavka. Keita Balde je jednu loptu sa desnog boka uhvatio na volej, ona se odbila do Jakuba Jankta, koji je sa pet metara zakucao pod prečku Silvestrijevog gola.

Klaudio Ranijeri je na pauzi u potpunosti pogodio sa izmenama. Đenovljani su krenuli življe, konkretnije, a Balde, koji je učestvovao kod prvog gola, izborio je sredinom drugog dela jedanaesterac, koji je u pogodak i potpuni preokret pretvorio još jedan rezervista, Manolo Gabijadini. Tačku na Veronino mučenje stavio je Morten Torzbi desetak minuta pre kraja meča, mada mu je u velikoj meri nespretnom reakcijom pomogao gostujući čuvar mreže Silvestri.