Lakazet kao vino, gura Lion ka Evropi

Izvor: B92, 14.Apr.2023, 23:19

Fudbaleri Liona savladali su Tuluz rezultatom 2:1 na otvaranju 31. kola Lige 1.

To je bila treća utakmica za goste u nizu čime su nastavili svoj pohod ka kvalifikacijama za jedno od evropskih takmičenja.

Mrežu domaćina je načeo Lakazet u 34. minutu i to je bio njegov 19 pogodak u ligi čime se izjednačio na vrhu liste najboljih strelaca francuskog šampionata.

Nije dugo trajala radost Tuluza, tačno tri minuta kasnije je izjednačio Zakarija Abuklal. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ipak, na kraju je Lion slavio kada je u 88. minutu defanzivac sa Zelenortskih ostrva Logan Kosta postigao nesrećan autogol.

Lion je sa ovom pobedom stigao do šestog mesta. Imaju 50 bodova, dva više ima Lil koji je na mestu koje vodi u Ligu konferencija uz meč manje.

Tuluz je na sigurnom 12. mestu bez aspiracija ka kvalifikacijama za kontinentalna takmičenja, ali i bez strepnje zbog potencijalnog ispadanja.