Lajpcig ponovo slavio u Frajburgu, poraz Uniona VIDEO

Izvor: B92, 06.Maj.2023, 17:29

Fudbaleri Lajpciga po drugi put u pet dana slavili su u Frajburgu.

Prvo su u utorak u polufinalu Kupa Nemačke pobedili sa 5:1, a sada u utakmici 31. kola Bundeslige sa 1:0 (0:0).

I ne samo to, oni su tako teoretski ostali u trci za titulu, imaju pet bodova manje od vodećeg Bajerna, ali i susret više.

Za razliku od kup utakmice, Lajpcig ovog puta nije lako došao do pobede.

Timo Verner je u petom minutu pogodio stativu i to je bilo sve od ozbiljnih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šansi gostiju, sve do tog 73. minuta.

Tada je Kevin Kampl posle solo akcije odlično reagovao na odbitak i poslao loptu u mrežu za konačnih 0:1.

Augsburg je osvojio tri važna boda u borbi za opstanak i to protiv Uniona iz Berlina, 1:0.

Strelac jedinog gola na susretu bio je Dion Drena Beljo u 53. minutu.

Bio je to udarac za goste koji se bore za plasman koji vodi u Ligu šampiona.

Hofenhajm je takođe slavio trijumf u borbi za opstanak, kod kuće su bili bolji od Ajtrahta (3:1).

Meč su osim četiri gola obeležila i dva crvena kartona, domaćin je od 49. minuta igrao bez Nsokija, a gosti celo drugo poluvreme bez Glasmana pošto je u drugom minutu nadoknade prvog dela poslat u svlčionicu.