Lajović se osvetio za Đokovića i poslao Fučoviča kući

Izvor: B92, 17.Jan.2022, 05:47

Lajović se "osvetio" za Đokovića i poslao Fučoviča kući

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Australijan opena.

On je posle maratonske borbe u pet setova savladao Mađara Martona Fučoviča 6:3, 4:6, 6:1, 6:7 (6), 6:1.

Srpskog tenisera u narednoj rundi čeka duel sa talentovanim Špancem Karlosom Alkarasom.

Lajović je sjajno otvorio meč i moćnim udarcima stigao do dva brejka koji su mu doneli prvi set.

Mađar uzvraća u drugom ranim brejkom za 3:1, koji lako uspeva da odbrani sigurnim servisom.
U trećem setu Lajović opet preuzima primat i opet sa dva brejka vraća prednost, nakon čega je usledio dramatičan četvrti set.

Posle brejka na brejk, Lajović sprečava novi, potom spasava i set loptu, a onda sam propušta brejk priliku.

Usledio je taj-brejk u kojem Srbin ispušta 3:1, pa Fučovič stiže do izjednačenja u setovima.

Iako nakon ovakvog raspleta uglavnom igrač koji izgubi taj-brejk mentalno padne, to nije bio slučaj sa Lajovićem.

Naprotiv, odigrao je furiozno peti set i bukvalno počistio Mađara koji je tokom višednevne sage Novaka Đokovića bio protiv njegovog nastupa na AO.