Lacio voli dramu, preokret i pobeda za nastavak trke! Vlahović pocrveneo! (video)

Izvor: Sportske.net, 27.Jun.2020, 23:45

Lacio voli dramu, preokret i pobeda za nastavak trke! Vlahović "pocrveneo"! (video)

Pobeda zlata vredna!

Pobeda Lacija posle preokreta nad Fiorentinom, što je značilo i nastavak borbe za titulu. Bilo je 2:1 (0:1).

Ništa bitno u prvih 20 minuta, a onda žuti karton nakon neopreznog starta za Sergeja Milinković-Savića, igrao se 24. minut. Samo minut kasnije, gol u mreži Lacija.

Frank Riberi je napravio mini-magiju, dokazao da ima i dalje sjajne predispozicije iako je u godinama, Strakoša je mogao samo pogledom da isprati loptu u mrežu.
Jedinu šansu za Lacio je imao Marko Parolo u prvom poluvremenu, kada je glavom šutirao pravo u golmana.

U drugom delu drugo lice Lacija.

Ipak, prvo je u 49. minutu Račid Gezal pogodio prečku, da bi potom i Nikola Milenković oprobao svoj udarac koji je završio iznad gola.

U poslednjih pola sata Lacio kreće ofanzivno. Džoni je imao dobar udarac, a onda u 67. minutu gol za Lacio.

Kaisedo je pao kao pokošen nakon duela sa Dragovskim, sudija je pokazao na belu tačku iako po mnogima ne bi trebalo.

Siguran izvođač Imobile, 1:1.

Nastavio je Lacio sa napadima i uspeo je da preokrene rezultat. Desilo se to u 83. minutu, Luis Alberto je imao i mnogo sreće jer mu se lopta odbila baš kako treba za udarac od strane igrača Fiorentine.

Sergej je igrao čitav meč na jednoj, baš kao i Bleki Milenković na drugoj, dok je Vlahović ušao u 63. minutu umesto Kutronea.

Srpski napadač iz Fiorentine je dobio i crveni karton zbog udaranja laktom u petom minutu nadoknade.

Na ovaj način Lacio ostaje u trci za trofejom u Seriji A, ali Juventus beži sada 4 boda.