Izvor: RTS, 25.Jan.2021, 00:06

Lacio slavio posle preokreta, Sampdorija ubedljiva na gostovanju

Lacio je na svom terenu savladao Sasuolo sa 2:1 posle preokreta u kome je značajnu ulogu imao Sergej Milinković Savić, a Sampdorija je na gostovanju nadigrala Parmu sa 2:0 u poslednjim mečevima 19. kola Serije A.
Fudbaleri Lacija nisu baš najbolje ušli u meč na Olimpiku, pa su gosti poveli već u šestom minutu kada je na sjajnog centaršut našeg internacionalca Filipa Đuričića odlično reagovao Frančesko Kaputo i postigao gol za 1:0.
Domaćini su povećali pritisak na gol gostiju i u 21. minutu došli do izjednačenja odličnik pogotkom Sergeja Milinkovića Savića.
Posle kornera Sergej je bio najviši u skoku i preciznim udarcem glavom smestio je loptu u mrežu Sasuola za izjednačenje.
Rezultatski preokret načinio je Ćiro Imobile u 71. minutu pogotkom za 2:1 sa koliko je završen meč jer su do kraja domaćini propustili da realizuju još par vrlo povoljnih šansi.
Fudbaleri Sampdorije su na gostovanju nadigrali Parmu sa 2:0, a pobedu su sigurnom igrom osigurali još u prvom poluvremenu.
Prvo je Maja Jošida postigao pogodak u 25 minutu za 1:0, da bi Keita Balde Diao u 34. minutu povećao na 2:0 sa koliko se otišlo na pauzu.
U nastavku domaćini nisu uspeli da se vrate u meč, a gosti su imali još nekoliko dobrih prilika da uvećaju prednost koju su sačuvali za konačnu pobedu.
U ranije odigranim utakmicama pobede su na svojim terenima slavili Juventus, Đenova i Verona.