Dva gola Budimira u pobedi Osasune nad Granadom

Izvor: B92, 24.Jan.2021, 17:14

Fudbaleri Osasune pobedili su ekipu Granade sa 3:1 (2:0) u utakmici 20. kola španskog prvenstva.

Bio je to četvrti trijumf ekipe iz Pampplone od početka sezone, ujedno i onaj koji im je pomogao da skoče na 17. poziciju i makar privremeno izađu iz opasne zone.

S druge strane, ekipi Granade je ovo bio osmi poraz, ali su posle ovog meča i dalje visokoplasirani, na sedmom mestu.

Osasuna je imala dva gola prednosti na poluvremenu, a strelac je bio hrvatski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << internacionalac Ante Budimir, koji je mrežu gostiju zatresao u 27. i 39. minutu.

Luis Suares Haris je smanjio na 2:1 u 50. minutu, a konačan rezultat postavio je u 86. postavio Jon Monkajola.

U narednom kolu 31. januara Granada dočekuje Seltu, dok Osasuna dan kasnije gostuje ekipi Betisa.