LŠ - Realov preporod u finišu, moćni Liverpul! (foto)

Izvor: Sportske.net, 14.Feb.2018, 23:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real Madrid - PSŽ 3:1 Prvih dvadesetak minuta nije bilo previše sadržajno, Marselo je imao par opasnih prodora, ali bez rezultata u završnici. A onda, u 25. minutu domaći su iznudili slobodan udarac iz odlične pozicije, sa najviše 20 metara od gola, Ronaldo ga je izveo, ali je loptu poslao tik iznad prečke. Minut kasnije velika opsnost na drugoj strani kada je Nejmar suviše oklevao sa udarcem ili asistencijom Mbapeu, ali potom sledi munjevita akcija Marselo-Ronaldo, najbolji fudbale Reala je umakao pažnji svojih čuvara izbio jedan na jedan sa golmanom Oreolom, ali ga je pogodio i u glavu i od vođstva Reala nije bilo ništa. Da sve bude gore po Real, u 33. minutu gosti dolaze u vođstvo. Bila je to akcija Mbapea po desnoj strani, usledio je centaršut ka Nejmaru, Naćo je izbio loptu, ali ju je prihvatio Rabio i sa nekih 12 metara pogađa Navasovu mrežu - 0:1. Pet minuta kasnije, Kavani je propustio sjajnu priliku da duplira prednost, a sam finiš prvog poluvremena pripao je Realu. Najpre je u 43. minutu Karim Benzema bio u sjajnoj poziciji, ali je golman Oreola još bolje reagovao. Međutim, sledi kiks Lo Selsa, koji u svom kaznenom prostoru obara Tonija Krosa i za sudiju nije bilo dileme - jedanaesterac. Kristijano Ronaldo preuzima odgovornost i precizno izvodi najstrožu kaznu za izjednačenje na 1:1. Tim rezultatom se otišlo na odmor, u 49. minutu Nejmar sa leve strane lepo šalje loptu na suprotnu za Mbapea, koji šutira sa nekih 13-14 metara pored Serhija Ramosa, ali Navas odlično reaguje. Samo četiri minuta kasnije, nova opasnost po gol Reala, ovoga puta Verati je sa desne strane pronašao Rabioa, ali strelac prvog gola ovoga puta pogađa u ruku Serhija Ramosa i domaći su se odbranili, a sudija Roki je smatrao da ovde nije bilo elemenata za najstrožu kaznu. - Da li je PSŽ oštećen u Madridu? https://t.co/zZ8Pxop5Zk — Sportske.net (@sportske) February 14, 2018 -  U većem delu drugog poluvremena Pari Sen Žermen je delovao opasnije, vršili su gosti veći pritisak pred golom Reala, ali bez željenog efekta. Dugo se čekalo na novu priliku za Real, a ona je usledila u 83. minutu, kada je Ronaldo doneo potpuni preokret! Asensio je kreirao akciju po levoj strani, na kraju centrirao u peterac, gde je Oreola kratko odbio loptu do Ronalda koji sa nekih šest metara pogađa za 2:1! Pravi šok za ''Svece'' tek je usledio tri minuta kasnije. Još jedna akcija Asensija po levoj strani, još jedan centaršđut koji ovog puta u gol pretvara Marselo za ''eksploziju'' oduševljenja na tribinama - 3:1! Porto - Liverpul 0:5 Posle odličnih nastupa Totenhema i Mančester sitija, večeras je i zablistao i treći engleski predstavnik u osmini finala Lige šampiona. Tim Jirgena Klopa je bio ubedljiv na gostovanju Portu i već početkom drugog poluvremena stigao do ubedljive prednosti, po svemu sudeći i ključne za plasman u četvrtfinale. Foto: Beta/AP Photo/Luis Vieira Na vođstvo Liverpula čekalo se 25 minuta, a onda je posle pokušaja Vajnalduma loptu prohvatio Sadio Mane i iskosa sa desne strane savladao golmana domaćih kome se lopta izmigoljila iz ruku i završila u mreži - 0:1. Još se fudbaleri Porta nisu oporavili od ovog gola, a ponovo su morali da vade loptu iz mreže. Igrao se 29. minut, kada je Miler uputio prelep udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila stativu, ali se odbila do Salaha koji ju je najpre primirio, a onda poslao u mrežu domaćih - 0:2. Već tada je bilo jasno da se Liverpul značajno približio četvrtfinalu, a u nastavku meča taj utisak je i dodatno pojačan, pa će revanš najverovatnije predstavljati samo formalnost. Samo osam minuta igre u drugom poluvremenu bilo je potrebno ekipi Liverpula da stigne do trećeg pogotka. Još jedna lepa akcija tima sa ''Enfilda'', najpre je Firmino pokušao, Hose Sa odbio loptu, ali samo do Manea koji postiže svoj drugi pogodak u ovom  meču - 0:3. Ni tu se ''Redsi'' nisu zaustavili, pa je u 69. minutu Firmino i svojim golom krunisao odličnu partiju, ovog puta posle akcije i centaršuta Milnera sa leve strane - 0:4. Sve ovo začinio je Sadio Mane svojim het-trikom u 86. minutu, kada je mrežu golmana domaćih zatresao snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora - ''petarda'' u Portugalu! - Firmino se izjednačio sa legendom "Enfilda"! https://t.co/YoC1LBWbV1 — Sportske.net (@sportske) February 14, 2018