Izvor: Sportske.net, 14.Feb.2018, 22:35

Poluvreme - ''Pršti'' u Madridu, Liverpul po Sitijevom receptu! (video)

Poluvreme - Pršti u Madridu, Liverpul po Sitijevom receptu! (video)

Razvoj događaja sličan sinoćnjem. Jedna utakmica deluje da je skoro već rešena, druga postaje sve uzbudljivija!

U Madridu nije bilo previše uzbuđenja u prvih dvadesetak minuta, a onda je borba počela da se rasplamsava.

Prvo su domaći u 25. minutu iznudili slobodan udarac na 19-20 metara od gola Parižana, Ronaldo ga je izveo, ali je lopta otišla iznad prečke.

Usledila je obećavajuća akcija Nejmara na drugoj strani, ali je najbolji fudbaler gostiju >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << suviše oklevao i na kraju nije uspeo ni da šutira, ni da uposli Mbapea u kaznenom prostoru Reala.

Samo minut kasnije prodor Marsela koji sa leve strane maestralno pronalazi Ronalda, koji je imao otvoren put ka golu, ali umesto mreže, pogodio je u glavu golmana Areolu!

Kazna je usledila u 33. minutu, Rabio - 0:1! Sve se dogodilo posle akcije gostiju po desnoj strani, Naćo je u kaznenom prostoru Reala pokušao da izbije loptu, ali je ona došla samo do ''zaboravljenog'' Rabioa, koji sa desetak metara rutinski šalje loptu u nebranjenu mrežu!

Pet minuta kasnije Real je imao mnogo sreće posle nove opasne akcije ''Svetaca'', ovoga puta u prilici je bio Kavani, ali lopta završava pored stative...

Finiš prvog poluvremena pripada Madriđanima. Prvo velika prilika koju nije iskoristio Benzema, Oreola je sjajno intervenisao, a nepun minut kasnije Lo Selso je oborio Krosa u kaznenom prostoru i skrivio penal koji Kristijano Ronaldo pretvara u izjednačujući gol - 1:1!

Za to vreme, Liverpul poput Mančester sitija prošle večeri, već završava veliki deo posla oko plasmana u osminu finala.

Posle prvog poluvremena, tim Jirgena Klopa vodi protiv domaćeg Porta sa 2:0!

Na vođstvo se čekalo do 26. minuta, kada je Sadio Mane, posle akcije Vajnalduma šutirao iskosa sa leve strane, a lopta se izmigoljila iz ruku golmana domaćih i završila u mreži - 0:1.

Samo četiri minuta kasnije, već je bilo 0:2. Milner je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, pogodio stativu, ali lopta se odbila do Salaha koji se sjajno snašao u toj situaciji i duplirao prednost Liverpula.