LIGA EVROPE: Ludnica u Krasnodaru, kaznena ekspedicija Čelsija, Napoli prošao uz poraz (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Mar.2019, 21:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poznati prvi četvrtfinalisti.

Odigrane su prve tri revanš utakmice osmine finala Lige Evrope, a plasman među osam najboljih obezbedili su Napoli, Čelsi i Valensija.

U duelu dve ekipe koje su ove sezone odmerile snage sa Crvenom zvezdom dalje je prošao Napoli. Italijani su posle 180 minuta fudbala daljeg takmičenja eliminisali Salcburg. Napolitanci su pre sedam dana na domaćem terenu slavili rezultatom 3:0, što im je bila dovoljna zaliha da odigraju miran revanš.
Današnji meč u Austriji završen je pobedom Salcburga od 3:1, ali Austrijanci su ostali sa minimalnim šansama za prolaz već u 14. minutu kada je Arkadijuš Milik postigao vodeći gol za goste. Najbolji strelac Salcburga Munas Dabur je poravnao rezultat 11 minuta kasnije i tako se otišlo na odmor. Posle 20 minuta igre u drugom delu Fredrik Gulbrandsen je doneo potpuni preokret domaćoj ekipi, a konačan rezultat i nedovoljnu pobedu svom timu doneo je Kristof Lajtgeb u 92. minutu.

ℹ️ Milik has scored in successive European games for the first time since September 2016.#UEL @sscnapoli pic.twitter.com/E89efHw3Vk

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) 14. март 2019.

Fudbaleri Čelsija doneli su u Kijev veliku prednost posle pobede u Londonu od 3:0, a na gostovanju Dinamu slavili su rezultatom 5:0.

Plavce je u vođstvo doveo Olivije Žiru već u 5. minutu, a isti igrač je udvostručio prednost svoje ekipe u 33. minutu. Treći gol za tim sa osvajača Lige Evrope iz 2013. godine postigao je Markos Alonso u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Žiru je do het-trika stigao minut pre isteka časa igre, a konačan rezultat je postavio mladi Kalum Hadson Odoi u 78. minutu.

And again! 8⃣ for @_OlivierGiroud_ now 🔥🔥🔥#UEL pic.twitter.com/NmX6RmYEc3

Prolaz u četvrtfinale obezbedila je i Valensija posle dvomeča sa Krasnoarom. Slepi miševi su prošle nedelje na Mestalji trijumfovali sa 2:1 i bili su blizu prolaza među osam najboljih. Ipak, da bi došli do toga moralisu dobro da se preznoje.

Rusi su tokom celog meča napadali i bili bolja ekipa, ali lopta nije htela u gol. Kada se činilo da je sve gotovo i kada su navijači već gubili nadu usledila je bomba Magomeda Sulejmanova sa ivice kaznenog prostora kojom je skinuo paučinu iz rašlji protivničkog gola u 85. minutu. Ipak, u 93. minutu meča usledio je hladan tuš za pune tribine stadiona u Krasnodaru, kada je Gonzalo Guedeš doneo izjednačenje Valensiji koje je bilo dovoljno za prolaz dalje.

OSMINA FINALA LIGE EVROPE:

Salcburg - Napoli 3:1 (prvi meč 0:3)

Dinamo Kijev - Čelsi 0:4 (prvi meč 0:3)

Krasnodar - Valensija 1:1 (prvi meč 1:2)

21.00 Arsenal - Ren (prvi meč 1:3)

21.00 Benfika - Dinamo Zagreb (prvi meč 0:1)

21.00 Inter - Ajntraht (prvi meč 0:0)

21.00 Slavija Prag - Sevilja (prvi meč 2:2)

21.00 Viljareal - Zenit (prvi meč 3:1)

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda Ebi Klensi, supruga engleskog fudbalera Pitera Krauča.

I’m obsessed with this swimsuit !! This is one of my favourite pieces from the collection @lipsylondon #abbeyclancyxlipsy available now 💋🌴#ad

A post shared by Abbey Clancy (@abbeyclancyofficial) on Feb 28, 2019 at 2:29am PST

💋💋💋

A post shared by Abbey Clancy (@abbeyclancyofficial) on Nov 1, 2018 at 1:42pm PDT

Happy Monday ☀️☀️☀️

A post shared by Abbey Clancy (@abbeyclancyofficial) on Oct 29, 2018 at 11:07am PDT

A post shared by Abbey Clancy (@abbeyclancyofficial) on Aug 24, 2018 at 5:37am PDT

Take me back to the beach 🖤

A post shared by Abbey Clancy (@abbeyclancyofficial) on Jul 27, 2018 at 7:52am PDT

Shameless selfie

A post shared by Abbey Clancy (@abbeyclancyofficial) on Jun 13, 2018 at 5:24am PDT

🧜🏼‍♀️🧜🏼‍♀️🧜🏼‍♀️🧜🏼‍♀️

This sky

A post shared by Abbey Clancy (@abbeyclancyofficial) on May 28, 2018 at 4:14am PDT