LA LIGA: Preokret Reala Jović gledao sa klupe

Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Nov.2019, 01:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kraljevski klub savladao Real Sosijedad sa 3:1.

Fudbaleri Real Madrida savladali su u 14. kolu La Lige Real Sosijedad sa 3:1 (1:1) i ovim trijumfom probili se na drugu poziciju španskog šampionata, a ovu pobedu Los Blankosa je Luka Jović odlgedao sa klupe.

Već u drugom minutu su gosti šokirali navijače Kraljevskog kluba kada je Vilijam Hoze postigao gol iskoristivši grešku Ramosa i doveo Sosijedad u vođstvo. Trebalo je vremena Realu da se oporavi od šokantnog >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << gola, a Karim Benzema je u 37. minutu doneo izjednačenje na asistenciju Luke Modrića, a 1:1 je bio rezultat prvog poluvremena.

but de karim benzema il est au top pic.twitter.com/kVyYrkdb8L

— FOOT FIFA (@footfifa02) November 23, 2019

U drugom poluvremenu je Real preuzeo inicijativu i kontrolu meča, mada nisu ni gosti bili bez šansi, ali je totalni preokret doneo Valverde već u 47. minutu na još jednu asistenciju Modrića. U 74. minutu pobedu Reala je overio Modrić kojem se asistencijom revanširao Benzema. Zidan je iskoristio sve tri izmene na meču, ali je Luku Jovića ostavio na klupi, a zanimljiv detalj se dogodio u 67. minutu kada je u igru ulazio Geret Bejl kojeg su navijači izviždali.