Real se poigravao s Gran Kanarijom: Povreda Ljulja, isključenje Rudija, igrao Nakić, dobar Radičević

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.11.19. | 22:04

Kraljevski klub upisao i devetu pobedu u ACB ligi

Poraz od Bilbaoa može se podvesti kao loš dan, jer Real Madrid nastavlja da gazi ACB ligom i drži minimalno rastojanje u odnosu na Barselonu! Kraljevski klub se poigravao sa Gran Kanarijom i slavio rezultatom ?? za devetu pobedu od početka španskog prvenstva.

Real je kontrolu utakmice imao od prvog do poslednjeg minuta, tako i vođstvo, a razlika je kroz periode postajala samo veća i veća! Gran Kanarija je samo na nekoliko trenutaka zapretila i to pred kraj treće četvrtine kada je spustila minus na sedam poena (63:56), ali dalje od toga nije se moglo. Real je na startu poslednje četvrtine dodao gas za seriju 13:0 i tada maksimalnih 21 poen viška (79:58). Sve je počelo i završilo se hicima Treja Tompkinsa, da bi u međuvremenu Nikolas Laprovitola, Fakundo Kampaco i Valter Tavares učinili da se Gran Kanarija oseti potpuno inferiorno na parketu.

Izabrane vesti

Ovakav rasplet dao je šansu Pablu Lasu da razdeli minutažu na ceo roster. Supertalentovani centar Usman Garuba bio je u startnih pet, ali se nije proslavio jer je za 20 minuta ubacio samo četiri poena, uz sedam uhvaćenih lopti. Petorica igrača bili su dvocifreni – Laprovitola je na 16 poena imao i sedam skokova i pet asistencija, Ljulj je ubacio 13, Tavares 12, a Kampaco i Tompkins po 11 poena. Tri minuta upisao je i Mario Nakić uz tri poena i to koš uz faul i dodatno slobodno bacanje kod rezultata 90:71. Kod gostiju bivši plejmejker Crvene zvezde Nikola Radičević i Džon Šurna ubacili su po 12 poena.

Uz niz dobrih vesti loša je da je u trećoj četvrtini povredu mišića doživeo Serhio Ljulj, zbog čega je morao ranije da završi utakmicu i čekaju ga testovi u ponedeljak. Nedugo zatim Rudi Fernandez isključen je posle žustre rasprave sa sudijama.

Baskonija je na svom terenu nadigrala Valensiju sa 85:74, uz 17 poena Ševona Šildsa, te poen manje Nika Stauskasa. Kod gostiju nije bilo Vanje Marinkovića odlukom trenera Đaumea Ponsarnaua, a najefikasniji je bio Džordan Lojd s 20 poena, dok je kapiten Bojan Dubljević imao 16 poena i šest skokova.