Izvor: TvojPortal.com, 09.Dec.2011, 10:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kup kralja: Albasete savladao Jorgandžije sa 2:1
Veliko iznenađenje u šesnaestini finala španskog Kupa kralja u kome je trećeligaš Albasete šokirao madridski Atletiko sa 2:1 (1:0) u meču koji su obe ekipe završile sa po 10 igrača na terenu.
Antonio Kalje je u 31. minutiu sa penala doveo Albasete u vođstvo od 1:0, ali se u 50. činilo da će Atletiko lako preokrenuti rezultat u svoju korist pošto je Miguel Nunjes isključen zbog starta koji je Jorgandžijama doneo i šansu da, takođe sa bele tačke, izjednače na 1:1. >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com <<
Adrijano je, ipak, promašio, a samo 10 minuta kasnije uspostavljena je i terenska ravnopravnost na terenu, pošto je pocrveneo i štoper Madriđana Alvaro Dominges.
Albasete je to umeo da iskoristi i već u 62. minutu preko Hose Manuela Zurda stekao dva gola prednosti.
Atletiko se, međutim, sabrao i u nastavku meča spasio obraz, pošto je Adrijan 11. golom u sezoni zaostatak smanjo na 1:2 i nadu da će 21. decembra Jorgandžije uspeti da se domognu osmine finala Kupa.
fudbalAtletiko MadridKup KraljaAlbasete








