Izvor: MozzartSport.com, 30.Apr.2021, 02:47

Kopa Libertadores: Rasing se ovog puta izvukao, Juniorsi na pola puta do nokaut faze

Argentinski klubovi stoprocentni večeras

Ni osmu sezonu otkako je 2004. godine poslednji put prošao grupnu fazu Kopa Libertadoresa, Sporting Kristal neće uspeti da ponovi pomenuti uspeh. U prvom kolu glatko ga je savladao Sao Paulo (0:3), da bi večeras u Aveljanedi od peruanskog kluba posle velike borbe bolji bio Rasing (2:1), pa je klub iz Lime posle 180 minuta fudbala zakucan za dno tabele bez ijednog osvojenog boda.

Rasing se s druge strane iskupio za kiks u prethodnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << rundi. Ozbiljno je Akademija podbacila prošle nedelje protiv debitanta Rentistasa, do boda je stigla tek u finišu utakmice i sprečila veliko iznenađenje na startu turnira.

I opet nije moglo bez drame. Doduše, na poluvremenu je sve ukazivalo na siguran trijumf argentinske ekipe. Rasing je golom Huana Kaseresa  u 13. minutu, trećim na poslednja tri meća, stigla do prednosti sa kojom je otišla na pauzu.

Međutim, sve se na startu nastavka okrenulo naopačke za ekipu Huana Antonija Picija. Iskusni Lukas Orban zaradio je direktan crveni karton u 49. minutu, a nedugo zatim je Kristofer Gonzales pogotkom krunisao prelepu timsku akciju gostiju za izjednačenje. Brojčano nadmoćniji Sporting je stvorio veliki broj šansi, iskusni kasio u nekoliko navrata ostavio Korintijans u životu, da bi u finišu meča naleteo hladan tuš za goste.

Centrirao je Miranda sa levog boka i pronašao Čankalaja, koji je nadvisio čuvare i od zemlju pogodio u 83. minutu za novo vođstvo i pobedu Rasinga.

I drugi argentinski tim bio je uspešan u drugom kolu. Argentinos Juniorsi su slavili na gostovanju Univerzidad Katoliki – 2:0 (1:0).

Za tim iz Paternasa je ovo bila druga pobeda u grupi, pa je kao jedini sa maksimalnim učinkom u grupi već na pola puta do nokaut faze, pošto trećeplasirani Nasional ima samo jedan osvojen bod. Katolika pak ni toliko, jer je čileanski tim poražen i od Atletiko Nasionala identičnim rezultatom.