Kopa Libertadores: Gremio jednom nogom u finalu

Izvor: B92, 27.Okt.2017, 10:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brazilski Gremio slavio je u prvom meču polufinala Kopa Libertadoresa protiv Barselone u Ekvadoru – 3:0 (2:0).

Ekipa Renata Gauča obezbedila je ogromnu prednost pred revanš drugog novembra, pa ne bi trebalo da ima problema da potvrdi prolaz u veliko finale na svojoj Areni u Porto Alegreu.

Gosti su poveli već u osmom minutu preko Luana, da bi trinaest minuta kasnije Edilson duplirao vođstvo.

Nedugo posle početka drugog poluvremena sve je bilo rešeno, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kada je Luan, na asistenciju strelca drugog gola, postigao svoj drugi pogodak i postavio konačan rezultat susreta u neverovatnoj atmosferi na stadionu Banko Pićinća.

Gremio je dva puta bio šampion Južne Amerike, 1983. i 1995. godine, a dva puta je i gubio u mečevima za trofej.

Drugi polufinalni par čine River Plejt i Lanus, u kom su Milioneri slavili minimalnim rezultatom u prvom susretu.

Revanš tog dvomeča na programu je prvog novembra na terenu Lanusa Nestor Dias Peres.