Fudbal

Petak, 27.10.2017.

10:11

Kopa Libertadores: Gremio jednom nogom u finalu

Brazilski Gremio slavio je u prvom meču polufinala Kopa Libertadoresa protiv Barselone u Ekvadoru – 3:0 (2:0).

Izvor: B92

Autor:B92

Getty images

Ekipa Renata Gauča obezbedila je ogromnu prednost pred revanš drugog novembra, pa ne bi trebalo da ima problema da potvrdi prolaz u veliko finale na svojoj Areni u Porto Alegreu.

Gosti su poveli već u osmom minutu preko Luana, da bi trinaest minuta kasnije Edilson duplirao vođstvo.

Nedugo posle početka drugog poluvremena sve je bilo rešeno, kada je Luan, na asistenciju strelca drugog gola, postigao svoj drugi pogodak i postavio konačan rezultat susreta u neverovatnoj atmosferi na stadionu Banko Pićinća.

Gremio je dva puta bio šampion Južne Amerike, 1983. i 1995. godine, a dva puta je i gubio u mečevima za trofej.

Drugi polufinalni par čine River Plejt i Lanus, u kom su Milioneri slavili minimalnim rezultatom u prvom susretu.

Revanš tog dvomeča na programu je prvog novembra na terenu Lanusa Nestor Dias Peres.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.