Klop osetio ubode stršljenova, prvi poraz Liverpula u sezoni

Izvor: RTS, 29.Feb.2020, 21:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klop osetio ubode "stršljenova", prvi poraz Liverpula u sezoni

Fudbaleri Liverpula doževeli su prvi poraz u Premijer ligi ove sezone – Votford je na svom "Vikeridž roudu" ubedljivo trijumfovao protiv vodeće ekipe u takmičenju 3:0. Ismaila Sar dvostruki strelac, odlučujući ubod zadao kapiten Troj Dini.
Mnogi su pokušali ove sezone, ali samo su "stršljenovi" učinili nemoguće – savladali su Liverpul sa 3:0 i naneli "crvenima" prvi poraz u sezoni.
Posle 26 pobeda i samo jednog remija, kad-tad je Klopova mašinerija morala da posustane. Jeste malo iznenađenje da je poraz stigao od Votforda, koji se grčevito bori za opstanak, ali ekipa Najdžela Pirsona važi za izuzetnog domaćina.
Tako je bilo i ovog popodneva na "Vikeridž roudu", a domaći su strpljivo čekali svoju šansu i dočekali je u drugom poluvremenu.
Ismaila Sar je u samo šest minuta (54. i 60.) dva puta matirao Brazilca Alisona, a konačan rezultat postavio je kapiten Troj Dini u 72. minutu susreta, na asistenciju momka iz Senegala.
Domaćin je do kraja meča mogao i do ubedljivije pobede, ali je Sar propustio priliku da zabeleži het-trik.
Poraz od Votforda ne bi trebalo da napravi tektonske promene u Klopovom sistemu, ali je pokazao ostalim ekipama da Liverpul nije nedodirljiv, kako je crvena ekipa delovala u većem delu sezone.
Liverpul je i dalje ubedljivo prvi na tabeli Premijer lige sa 79 osvojenih bodova, 21 više od drugoplasiranog Sitija, koji ima meč manje.
Votford se priključio ekipama koje se bore za opstanak, Bornmutu i Vest Hemu, na 27 osvojenih bodova.