Kiša smeta teniserima u Benidormu

Izvor: RTS, 03.Mar.2009, 20:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kiša smeta teniserima u Benidormu

Srpski teniseri složno su izjavili da u Benidorm nisu došli samo da bi igrali protiv aktuelnih šampiona Dejvis kupa, već i da bi u prvom kolu Svetske grupe pobedili reprezentaciju Španije.

"Biće neizvesno, to je jedino sigurno. Sigurno je da mi nismo želeli da na žrebu izvučemo Špance, ali isto tako ni oni nisu želeli nas. Očekujem da se pobednik odluči trećeg dana, a nadam se da ćemo to biti mi", rekao je selektor Srbije Bogdan Obradović.

Španci se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << najviše uzdaju u najboljeg tenisera sveta Rafaela Nadala, dok gosti iz Srbije nade polažu na Novaka Đokovića, trećeg igrača na ATP listi, koji je prošlonedeljnim osvajanjem turnira u Dubaiju pokazao da se vraća u prepoznatljivu formu.

"Promenio sam reket na početku sezone, što je izazvalo i frustracije na terenu, jer treba vremena da se prilagodiš novom alatu. Stvari se, ipak, menjaju, pobeda u Dubaiju mi mnogo znači, vratilo mi se samopouzdanje", kazao je Đoković, koji je sa Nadalom do sada odigrao 14 mečeva od kojih je četiri i dobio.

"Ne razmišljam, ipak, o Nadalu, za sada ne znamo da li ćemo i igrati. Taj meč je zakazan za treći dan, pre toga imamo još tri bitna meča. On je svakako favorit, zasluženo je najbolji na svetu. Igra dobro na svim podlogama, a posebno na omiljenoj mu šljaci. Želimo, ipak, da prethodno prvi dan završimo sa rezultatom 1:1, a ako dođe do mog duela sa Nadalon - biće vrlo interesantno", naglasio je Đoković.

"Španija jeste favorit, ali Dejvis kup je nepredvidivo takmičenje", dodao je najbolji srpski teniser.

Prvi će se Nadalu, ipak, suprotstaviti drugi singl igrač Srbije, što će biti ili Janko Tipsarević ili Viktor Troicki.

"Koliko god zvučalo glupo ili suludo generalna ideja je da se u ovakve mečeve mora ulaziti sa željom da se pobedi. Ako se uđe samo da bi se dobro odigralo, da se ne obrukaš, velika je verovatnoća da meč završiš sa samo nekoliko osvojenih gemova", rekao je Tipsarević, koji je već poznat po tome što najbolje igra najteže mečeve.

Isto mišljenje izneo je i Viktor Troicki, trenutno 43. teniser sveta, odnosno tri mesta bolje plasirani igrač od Tipsarevića.

"Nikad ne ulazim u meč samo da bih pružio dobar otpor. Uvek se trudim da pobedim. Jeste Nadal veliki favorit, ali ćemo, ko god bude igrao, dati sve od sebe da ga iznenadimo", naveo je Troicki.

Vrlo bitan sigurno će biti i duel dublova u kome će Srbiju svakako predvoditi Nenad Zimonjić.

"Ne verujem da će dubl biti odlučujući, ali je svakako mnogo bitan, jer može da donese prednost koja bi nam izuzetno značila. Biće vrlo neizvesno ko god bude igrao", rekao je Zimonjić.

"Ranije su za Špance igrali Felisijano Lopes i sada povređeni Fernando Verdasko. Ali na ovoj podlozi oni mogu da sastave izuzetno snažan dubl koga god da izaberu. Šljaka im dozvoljava da igraju sa osnovne linije, a tu su oni najjači", ocenio je Zimonjić.

Srpskom timu priključio se i 17-godišnji Filip Krajinović, talentovani teniser koga je proslavljeni trener Nik Boletijeri već prozvao "novim Agasijem".

"Uvek nam je bila želja da uz reprezentaciju imamo jednog mladog igrača koji će da uči i stasava u pravog timskog igrača. Filip je igrao odlično u Italiji, ali nije imao sreće na žrebu, pa je odmah iskoristio priliku da na naš poziv dođe u Benidorm. Njegov dolazak će unaprediti rad reprezentacije", ocenio je Obradović.

Duel Španije i Srbije igraće se u Benidormu od 6. do 8. marta.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.