Kirjos za 2:0 Australije protiv Češke

Izvor: B92, 03.Feb.2017, 11:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kirjos za 2:0 Australije protiv Češke

Teniska reprezentacija Australije povela je sa 2:0 protiv Češke u Melburnu i potreban joj je još jedan poen kako bi se plasirala u polufinale Dejvis kupa.

Prvi poen Australiji doneo je debitant u Dejvis kupu Džordan Tompson, koji je pobedio Jiržija Veselog sa 6:3, 6:3, 6:4. Tompson je pozvan u tim kao zamena za Bernarda Tomića.

Domaći su udvostručili vodjstvo posle pobede Nika Kirjosa protiv Jana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Šatrala sa 6:2, 6:3, 6:2.

On je pobedio za 96 minuta, u prvom meču od eliminacije u drugom kolu Australijan opena od Andreasa Sepija.

U subotu je na programu meč dublova, a za domaće će nastupiti Sem Grot i Džon Pirs. Pirs je prošle nedelje osvojio Australijan open sa Fincem Henrijem Kontinenom, pobedom u finalu protiv američkih tenisera braće Boba i Majka Brajana. Česi su najavili Radeka Štepaneka i Zdeneka Kolara.

Veteran Štepanek se juče lakše povredio i njegov nastup je neizvestan. Iz češkog tima je saopšteno da će, ako Štepanek ne bude mogao da nastupi, u dublu igrati Šatral i Veseli.

U nedelju su na programu uzvratni mečevi u singlu.

Pobednik duela Australije i Češke će u polufinalu Dejvis kupa u aprilu igrati protiv boljeg iz duela SAD i Švajcarske.
Pogledaj vesti o: Dejvis kup

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Kirjos za 2:0 Australije protiv Češke

Izvor: Nezavisne Novine, 03.Feb.2017

Teniska reprezentacija Australije povela je sa 2:0 protiv Češke u Melburnu i potreban joj je još jedan poen kako bi se plasirala u polufinale Dejvis kupa...Prvi poen Australiji donio je debitant u Dejvis kupu Džordan Tompson, koji je pobijedio Jiržija Veselog sa 6:3, 6:3, 6:4. Tompson je pozvan...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.