Izvor: MozzartSport.com, 26.Feb.2021, 22:12

Karlsrue preko gostujućih terena do karte za Bundesligu

Tim Kristijana Ajhnera protiv Darmštata vezao peti trijumf na strani - 1:0 (0:0)

Velika gužva se napravila u Cvajti na startu prolećnog dela šampionata. Posle 22. kola čak četiri tima (Hamburg, Grojter Firt, Bohum i Holštajn Kil) imaju po 42 poena, a na startu 23. runde trci za mesto u Bundesligi pridružio se i Karlsrue, koji je na gostovanju savladao Darmštat minimalnim rezultatom - 1:0 (0:0).

Tim sa jugozapada Nemačke je ovim trijumfom stigao do 39. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << boda u sezoni, te ih sada ima tri manje od vodeća četiri tima, doduše, uz utakmicu više. Za dosadašnji učinak Karlsruea u sezoni su partije na strani. Čak 25 bodova osvojili su izabranici Kristijana Ajhner van svog terena - niko ih nema više - a večerašnja pobeda bila im je peta uzastopna, odnosno osma u prethodnih devet mečeva na gostovanju.

Večeras mu je tri boda van njegovog bunjišta doneo Kyoung-Rok Choi u 52. minutu. Darmštat je pritiskao u prvom poluvremenu, međutim, u nastavku je sateran na svoju polovinu, te nije uspeo da uputi nijedan udarac u okvir gola rivala u drugih 45 minuta.

U drugom meču dana, u istom terminu, Regenzburg je na svom terenu slavio identičnim rezultatom protiv Paderborna - 1:0 (0:0). Za razliku od prvopomenutog meča, u Regenzburgu je viđena potpuno drugačija situacija. Paderborn je bio taj koji je konstantno napadao, ali je na kraju domaćin slavio, i to iz jedinog udarca u okvir rivalovog gola. Strelac jedinog pogotka bio je Sebastijan Stolce u 53. minutu.