Izvor: MozzartSport.com, 16.Okt.2021, 23:17

Kakva noć na Anoeti: Igrač manje i pobeda u 90. za skok na vrh tabele (VIDEO)

Lobete slomio Majorku u poslednjim trenucima – 1:0

Agonija i ekstaza. Udaranje u zid 89 minuta i erupcija vulkana u 90. Zato je slavlje zbog pobede od 1:0 potrajalo još dugo nakon što je sudija odsvirao kraj.

Lokacija: Anoeta, San Sebastijan. Junak priče: Real Sosijedad. Novi lider španskog prvenstva. Makar na jednu noć, ali to je pogled koji vredi desetine miliona dolara. Jer, teško je do njega doći pored ala koje decenijama drmaju Primerom.

A, minut >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je delio plavo-bele da se ni ovog puta ne nađu na poziciji broj jedan. Majorka je držala remi, čak se branila sa igračem više. Igrao se 90. minut, Sosijedad je krenuo u još jedan, odsudni napad. Lopta je došla do Lobetea, koji nije mnogo komplikovao. Šutirao je, a golman Rejna je reagovao kao da ga je neko prvi put stavio na gol! Smušeno, uplašeno, tek lopta mu je prošla kroz ruke i završila u mreži. Poneko kaže da je fudbal zakačio nekog u bloku, pa prevario Rejnu. Za Real Sosijedad, Lobetea i desetine hiljada na tribinama – svejedno. Samo kad je prešla crtu. Gol – 1:0. I pozicija broj jedan u plavo-belom dezenu.

Najradosniji je, pored strelca Lobetea, na kraju verovatno bio Munjoz. U poslednjem minutu prvog poluvremena je dobio drugi žuti karton i ionako tešku utakmicu za Sosijedad učinio duplo težom.

Probala je Majorka da iskoristi tu prednost na terenu, ali joj je slabo išlo. Na kraju je stao kompletan tim na svoju polovinu, bar da uzmu vrapca u ruci. Na kraju je i on odlepršao negde u centar San Sebastijana…