Izvor: MozzartSport.com, 31.Okt.2020, 16:52

Kakav dan u Madridu: Ramosov jubilej, povratnička bomba Edena Azara i Benzemina simultanka (VIDEO)

Kraljevi bez problema protiv Ueske – 4:1

Skakali su do neba navijači Real Madrida prošle sedmice dok su gledali trijumfalni ples Kraljeva na Nou Kampu, nervirali se već u sredu tokom duela u Mehengladbahu, a danas su ponovo mogli ponosno da kliču. I kažu kako Zidanova četa ponovo liči na šampionski tim.

Mnogo toga lepog moglo je da se vidi u glavnom gradu Španije ovog popodneva. Veliki jubilej obeležvao je kapiten šampiona Serhio Ramos (500. meč >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u La Ligi), ali svetla tamošnje štampe biće uperena ka Edenu Azaru i verovatno Karimu Benzemi. Sjajni Belgijanac odigrao je prve minute u Primeri posle povrede i nagovestio da bi mogao da pobedi duhove prošlosti. Upisao je i prvenac, sjajno sarađivao sa Benzemom i Valverdeom. Na kraju je Real Madrid slavio sa 4:1. Mogao je da postigne još koji pogodak.

Odolevala je nekako Ueska do finiša prvog poluvremena. Promašivao je mnogo Real Madrid, ali je domaćin strpljenjem skršio otpor gostiju. Dobro, ima nešto i do klase Edena Azara. Želeo je Belgijanac da pokaže kako mu ne prija okruženje Realovih promašenih investicija i demonstrira koliko magije ima u njegovim nogama. Uradio je to u 42. minutu. Sve je bilo perfektno u toj Azarovoj minijaturi. Lepo je ušao u međuprostor, još lepše se otarasio direktnog čuvara i potom udarcem sa 30 metara doveo Real Madrid u vođstvo.

Videlo se i po brojnim gestikulacijama da je Azaru stalno. Bio je direktan u igri, mada je Real automnatski prodisao povratkom Luke Modrića u startnu postravu. Još kada se oraspoložio Karim Benzema gostima nije bilo spasa.

Francuski napadač je u 45. minutu pogodio mrežu posle dobrog prijema. Bili su to trenuci Realovog velikog nadahnuća. Svaki napad donosio je šansu pred golom Ueske.

Početkom drugog poluvremena stavljena je tačka na vrlo dobru partiju Reala. Opet je akciju povukao Benzema, raspoložen da odigra simultanku sa odbranom Ueske. Uvideo je Francuz Valveredea na drugoj stativi, koji je imao previše prostora. Lako ga je iskoristio.

Zaslužio je Karim Benzema da postigne još jedan pogodak i pojača trijumf Reala u sudijskoj nadoknadi.

Ueska je uspela da popravi utisak počasnim pogotkom preko Fereire.