KRENULA I SUPERLIGA: Domaćini sigurni na premijeri

Izvor: SrbijaDanas.com, 29.Jul.2023, 21:03

Bilo je uzbuđenja.

Fudbaleri Čukaričkog i Spartaka iz Subotice slavili su u mečevima prvog kola Mozzart bet Superlige.

Tim sa Banovog brda je bio bolji od niškog Radničkog (2:0), dok je Spartak savladao novajliju IMT, posle preokreta je bilo 2:1

Veoma sadržajno je bilo prvo poluvreme meča u Beogradu. Čukarički je imao priliku već u devetom minutu da dođe do vođstva, ali je Tomović promašio penal. Mreža gostiju se zatresla u 18. minutu, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ali je pogodak Ivanovića poništen zbog ofsajda.

Svoju priliku sa bele tačke, do kraja prvog dela, imao je i Radnički. Saša Marjanović je kao i Tomović bio neprecizan.

U nastavku utakmice su domaći materijalizovali inicijativu i došli do pobede. Badamosi je načeo Nišlije u 52. minutu. Odlično se snašao napadač i u padu zatresao mrežu. Najbolju priliku za poravnanje imao je Marjanović, koji je pogodio prečku iz slobodnog udarca. Konačan rezultat je postavio Ndiaje u sudijskoj nadoknadi.

Izabranici čuvenog ruskog fudbalera Aleksandra Keržakova uspeli su da se izbore sa novim Superligašem, IMT-om.

Gosti sa Novog Beograda su preko Miloša Lukovića došli do vođstva. Mladi fudbaler je bio precizan sa penala u 15. minutu. Izjednačenje je stiglo u 43. minutu, Đurasović je topovskim udarcem sa distance prevario Gordića.

Hrstić je sredinom drugog dela doneo potpuni preokret Subotičanima i prva tri boda u sezoni.