KK Mladost Admiral Zemun novom pobedom učvrstio lidersku poziciju na tabeli

Izvor: Sportal.rs, 24.Nov.2014, 16:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U utakmici 8. kola 2 MLS sastale su se ekipe KK Mladost Admiral Zemun i KK Vojvodina.Pred više od 300 gledalaca u SC "Pinki", pobedu je ostvarila domaća ekipa KK Mladost Admiral Zemun sa 74:62 (25:15, 14:21, 17:10, 18:16). Utakmica je dobro otvorena sa obe strane, igralo se koš za koš sve do polovine prve četvrtine kada domaći igrači pojačavaju odbranu i završavaju prvu četvrtinu sa "+10" (25:15). Početak druge četvrtine je obećavao da ćemo prisustvovati još jednoj lakoj pobedi Zemunaca, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << jer je u 15 minutu rezultat na semaforu bio 35:20, međutim, pre svega dobrim šutem za tri poena, gosti stižu rezultat i na poluvreme se odlazi sa samo tri poena prednosti za domaće (39:36).

Nastavak utakmice je doneo prvo i jedino izjednačenje na utakmici (43:43) i od tog momenta pa do kraja domaćin na krilima pre svega najboljeg igrača susreta Vladimira Bulatovića stiže i do nedostižnih 20 poena prednosti (70:50) i mirno privodi susret kraju.

Košarkaši Mladost Admiral Zemun su ostvarili i osmu pobedu u nizu i tako učvrstili prvo mesto na tabeli koje drže od samog starta lige. U sledećem kolu KK Mladost Admiral Zemun gostuje u Pirotu u subotu 29.11.2014. u 18h, što je i jedan od derbija lige.

- Igrali smo protiv borbene ekipe Vojvodine, svaka im čast na fanatičnom otporu, a nas sada čeka jedan od najbitnijih mečeva u sezoni protiv KK Pirot. Nadamo se da će se bar jedan od dva naša povređena igrača oporaviti i da ćemo probati da rešimo pitanje plasmana u viši rang već u ovoj utakmici - izjavio je, posle utakmice, trener KK Mladost Admiral Zemun, Dragan Nikolić.

KK Mladost Admiral: Marković, Bogdanović 12, Bulatović 16, Beader, Burić 17, Radulović 5, Mijušković, Živanović 2, Dragičević 9, Ilić, Stojkanović 9, Jaćović 4.

KK Vojvodina: Sajin 6, Kokanović 6, Miljanić, Janjić 15, Mirković 3, Pastornjicki 7, Berbakov 7, Prica 9, Mravik 4, Drobnjak 5, Bjelobaba.

1.  Mladost Admiral Zemun 8 8 0 716:569 16

2.  Beovuk 72 Beograd 8 7 1 692:586 15

3.  Pirot Pirot 8 6 2 705:640 14

4.  Sloboda Užice 8 6 2 678:624 14

5.  Napredak Maksi Ko Aleksinac 8 5 3 605:581 13

6.  Vojvodina Novi Sad 8 5 3 678:669 13