Junajted preko Evertona do finala FA kupa

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Apr.2016, 20:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale FA kupa, pošto su večeras na londonskom Vembliju pobedili Everton sa 2:1.

Mančester junajted je poveo u 34. minutu golom Maruana Felainija, kome je Entoni Marsijal dobro dodao loptu.

Everton je mogao da izjednači u 56. minutu, ali je golman Junajteda David de Hea odbranio penal koji je izveo Romelu Lukaku. Prethodno penal je dosuđen posle starta Timotija Fosu Mensaha na Rosu Barkliju. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

Ekipa Roberta Martinesa izjednačila je u 76. minutu autogolom Krisa Smolinga.

Pobedu Junajtedu doneo je Entoni Marsijal golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. To je njegov 14. gol u sezoni, a napravio je i sedam asistencija.

Junajted se tako prvi put od 2007. godine plasirao u finale FA kupa.

U drugom polufinalu sutra će igrati Kristal Palas i Votford.