Junajted pobedom proslavio povratak Vidića, Vila šokirala Liverpul

Izvor: Press, 15.Dec.2012, 20:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Noriča su kao domaćini bili bolji od Vigana sa 2:1, a Stouk i Everton odigrali su nerešeono 1:1. Junajted je nastavio seriju pobeda u nacionalnom šampionatu, a u trijumfu nad Sanderlendom učestvovao je i srpski internacionalc Nemanja Vidić. "Crveni đavoli" su do prvog gola na utakmici došli već u 16. minutu, a strelac je bio Robin van Persi, dok je na 2:0 povisio Tom Kleverli u 19. Novi gol za Junajted postigao je Vejn Runi u 59. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Frejzer Kembl u 72. Kapiten Junajteda Nemanja Vidić je nakon dvomesečne pauze zbog povrede kolena u igru ušao u 68. minutu umesto Rija Ferdinanda.
Aston Vila je kao gost priredila iznenađenje pobedivši Liverpul. Dvostruki strelac za Aston Vilu bio je Kristijan Benteke u 29. i 51. minutu, dok se u listu strelac upisao još Andreas Vajman u 40. Liverpul je do gola došao tek u 87. minutu, a pogotak je postigao kapiten Stiven Džerard.
Kvins Park Rendžers je zabeležio prvu pobedu u ovoj sezoni, oni su na svom stadionu bili bolji od Fualama. Pobedu KPR doneo je dvostruki strelac Adel Tarabat golovima u 52. i 68. minutu, dok je pogodak za Fulam postigao Mladen Petrić.
Norič je nastavio seriju pobeda u ligi, a ovaj put su bili bolji od Vigana sa 2:1. Strelci za trijumf Noriča bili su Entoni Pilkington u 15. i Vesli Hulan u 64. Strelac za Vigan bio je Šon Maluni u 51. minutu.
Everton je u petom uzastopnom meču u šampionatu ostao neporažen. Ekipa iz Liverpula je do prednosti došla autogolom Rajana Šavkrosa u 36. minutu, dok je konačan rezultat postavio Kenvin Džons u 52. Ranije danas Mančester siti je kao gost bio bolji od Njukasla sa 3:1.