Jokić i Moris odveli Denver u treće uzastopno polufinale Zapada

Izvor: VOA, 04.Jun.2021, 06:09

Treću godinu zaredom Nikola Jokić i Denver Nagetsi plasirali su se u polufinale Zapadne konferencije, ovog puta pobedom nad Portland Trejlblejzersima u gostima - 126:115, u šestoj utakmici veoma uzbudljive serije koja se završila 4-2 za tim iz Kolorada. Jokić je peti put u šest utakmica bio najbolji strelac svog tima sa 30 i više poena - tačnije 36 (11-18, 2-4, 8-8), uz 8 skokova, 6 asistencija i jednu ukradenu loptu za 36 minuta. Seriju završava sa prosekom od 33 poena, 10 i po skokova i 4 i po asistencije za 35 minuta, uz procenat šuta iz igre od 53 odsto, za tri poena 43 i 92 sa linije slobodnih bacanja. Pored Jokića sjajnu partiju pružio je Monte Moris, koji je postigao 22 poena, uz 9 asistencija, a najbolji je bio u trećoj i četvrtoj četvrtini, kada su Nagetsi napravili veliki preokret i zaostatak od 14 poena sredinom trećeg perioda pretvorili u dvocifrenu razliku u završnici poslednjeg. Moris je umesto povređenog Džamala Marija, koji je u aprilu pokidao prednje ukrštene ligamente kolena i završio sezonu, bio idealan Jokićev pik-en-rol partner.    Jokić je samo u trećoj četvrtini ubacio 20 poena, dok je u prvoj četvrtini ostao bez poena i ušao u rani problem sa ličnim greškama. Međutim, Majkl Porter Džunior je ubacio šest trojki u toj prvoj četvrtini, poluvreme završio sa 26 poena (bez poena u drugom), a kada je njegov šut stao, Jokiću i Morisu pomogli su ostali: Eron Gordon sa 13 poena i 7 skokova, Džamajkl Grin sa 10 poena i 9 uhvaćenih lopti i Fakundo Kampaco sa 10 poena. Ostin Rivers je ubacio svega 7 poena za više od 40 minuta, ali je odigrao bez greške i u odbrani i u napadu. Kod poraženih, najbolji je još jednom bio Demijan Lilard, ali ni blizu neverovatne partije koju je pružiio u petoj utakmici serije u Denveru dva dana ranije, kada je postigao 55 poena, uz rekordnih NBA plej-ofa - 12 trojki. Lilard se spustio na zemlju sa 28 poena i 13 skokova, ali je uspeo da obori rekord plej-ofa po broju trojki sa 35 u seriji.  Portland je imao još petoricu sa dvocifrenim učinkom, od kojih su najefikasniji bili Si Džej Mekalum sa 21 i Norman Pauel sa 17 poena, ali je od sredine treće četvrtine pa do kraja utakmice odbrana Denvera konačno uspela da zaustavi šut Blejzersa i sa dve velike serije reši meč u svoju korist. Jusuf Nurkić završio je sa 13 poena, 7 skokova po 2 asistencije i blokade za 33 minuta. U drugoj rundi plej-ofa Nagetse očekuje duel sa Finiksom, koji je eliminisao zvanične šampione Lejkerse, pobedom 113:100 u Los Anđelesu i takođe okončao seriju rezultatom 4-2. U drugom polufinalu Juta čeka pobednika serije Los Anđeles Klipers - Dalas u kojoj Mevsi vode sa 3-2. Na Istoku, polufinalni parovi su već poznati: Filadelfija - Atlanta i Nju Džersi - Milvoki.

Nastavak na VOA...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta VOA. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta VOA. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.