Izvor: B92, 18.Jun.2012, 15:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jelena bez titule u Birmingemu
Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da osvoji titulu na turniru u Birmingemu, pošto je u finalu poražena od Amerikanke Melani Udan.
Udanova je do titule došla trijumfom sa 6:4, 6:2, posle jednog sata i 36 minuta igre.
Amerikanka je tako došla do svoje prve WTA titule, dok Jankovićeva nije osvojila titulu već dve godine.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Drugi međusobni duel Jankovićeve i Udanove bio je neizvestan samo u prvim gemovima setova, a Amerikanka je bolje koristila šanse koje su joj se pružale i zasluženo je slavila. Imala je devet prilika za brejk i iskoristila je pet, dok je Jelena uspela samo dva puta da oduzme servis protivnici, a šansu za to je imala osam puta.
Srpskoj teniserki to je bilo 27. finale u karijeri i 15. poraz u tim duelima pod okriljem WTA. Jankovićeva je tako ujedno doživela drugi poraz od Udanove, prethodni put Amerikanka je slavila na Vimbldonu pre tri godine.
Turnir u Birmingemu igrao se za nagradni fond od 220.000 dolara, Udanova je osvojila ček na 37.000, a Jankovićeva na 19.000 dolara.
Jelena Janković bez titule
Izvor: Sportske.net, 18.Jun.2012
JJ nije uspela da osvoji prvu titulu posle više od dve godine. Lak poraz protiv Oudin u finalu Birmingema, 4:6, 2:6.
















