Izvor: MozzartSport.com, 02.Feb.2021, 22:48

Jedno od većih nemačkih čuda u 21. veku: Četvrtoligaš isterao Leverkuzen iz kupa posle 0:1 u 105. minutu... (VIDEO)

Kakva radost u Esenu...

Ako je eliminacija Bajerna iz Minhena od drugoligaša u prošloj rundi predstavljala ozbiljnu senzaciju, ovo večeras spada u kategoriju čuda. Nemački DFB kup čuva svoje čari: Rot Vajs Esen - Bajer Leverkuzen, posle produžetaka - 2:1!

Četvrtoligaš koji već decenijama ne igra značajnu ulogu u nemačkom fudbalu priredio je jedno od najvećih iznenađenja u 21. veku kada je nemački kup u pitanju. Uzimajući da Leverkuzen spada u najozbiljnije >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << klubove Evrope, da je redovan učesnik evrokupova i da je neuporedivo finansijski moćniji od današnjeg rivala, te da je nastupio sa 90 odsto startera...

Esenu samo pohvale i podrška da nastavi u istom ritmu. U prvoj rundi četa Kristijana Najdharta već je eliminisala jednog bundeligaša - Arminiju iz Bilefelda, a potom i Fortunu iz Dizeldrofa, jednu od najboljih ekipa Cvajte.

Čudesan uspeh Esena još većim čini činjenica da je Bajer vodio od 105. minuta i imao prolaz u četvrtfinale u šaci, a onda...

Nije potrebno navoditi da je gost imao punu kontrolu svih 120 minuta, da je napadao, ređao šanse i promašivao. Bio je to jedan od onih dana kad vas baš neće. Nizali su šuteve i promašaje Alario, Šik, Demirbaj, Bejli... U 89. minutu kao da je sam Bog pogledao domaćina, kada je u razmaku od tri sekunde Lever imao dve stative (Dijabi, pa Arangiz), a onda se već Peter Boš opasno zabrinuo. Znao je da u produžecima neće biti lako. Pritom, želeo je da na bilo koji način izbegne penale, baš kako mu se ne bi ponovila Bajernova sudbina u Kilu.

I krenulo je kako treba i kako se očekivalo u dodatnih 10 minuta. Lion Bejli je pogodio za 0:1 na pas Aleksandra Dragovića, međutim samo tri minuta kasnije Oguzan Kefkir izbacio je iz ravnoteže Verkself - 1:1. Bajer je onda počeo da srlja pod devizom "samo ne penali", što je najbolji strelac Esena Simon Engelman umeo da kazni - 2:1.

Prvi put je ušao u šansu za 117. minuta i odmah pogodio.

Za erupciju oduševljanja, za preokret, za čudo u režiji malenog Rot Vajsa.

U drugom susretu i stom terminu Holštaj Kil je još jednom prošao posle penala, samo što je ovoga puta imao značajno slabijeg rivala od Bajerna, bio je to ligaški protivnik - Darmštat.