Janko Tipsarević: Novaka Đokovića zovem “predsedniče”

Izvor: BKTV News, 21.Mar.2012, 19:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janko Tipsarević: Novaka Đokovića zovem “predsedniče”

Janko Tipsarević je nedavno postao kolumnista 'Tenis spejsa', a u poslednjem tekstu govori o tome ko je kriv za loš imidž Srbije u svetu i kako se on i drugi sportisti bore da ga poprave.
'Poslednjih godina imali smo zlu sreću sa liderima, posebno Miloševićem. To je, jednostavno, uništilo reputaciju države. Mala država poput Srbije ne pojavljuje se na Si-En-Enu i Bi-Bi-Siju ili bilo kojoj drugoj velikoj televizijskoj mreži >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << ukoliko se ne desi nešto baš krupno. U poslednjih 10 ili 15 godina, skoro sve vesti, osim sportskih, bile su toliko loše da su svi stekli pogrešan utisak o Srbima' - objašnjava Tipsarević.
'Ono što tenis donosi i što je mahom Novakova zasluga, jeste prikazivanje svetlijeg i boljeg lica, jer ljudi širom sveta uglavnom veruju u ono što im mediji serviraju. I istina uglavnom nije baš takva. Ali u sportu dobra stvar je što nema laži. Imate rezultate, imate semafore i, sviđalo vam se to ili ne, sve se uglavnom svodi na pobede. Ukoliko imate rat, kao mi 1991. godine sa Hrvatskom i Bosnom i svim tim državama i svega nekoliko godina kasnije imate kosovski problem, nagađam da se među ljudima širom sveta ne stvara pozitivan utisak o Srbiji. Kao što sam rekao, imali smo zlu sreću sa liderima i političarima, koji su zemlju vodili zarad svoje, a ne dobrobiti naroda. I svi su mislili da su Srbi, ne želim da kažem teroristi, ali zli ljudi. Verujte mi, to nije istina' - ističe Tipsarević u svojoj kolumni. 'Pre nekoliko meseci, napisao sam na Tviteru:
'Kažem ti Novače, još jedna velika pobeda i ulazimo u EU'. Nekad zadirkujem Novaka, zovem ga 'predsedniče'. To radim jer je, iskreno, ovaj momak na međunarodnom planu za Srbiju – pored toga što naš predsednik dobro radi i želi da Srbija uđe u EU – naše najsnažnije oružje u popravljanju perspektive o našoj zemlji. Na neki način sam sa šalio, ali na neki i ne. Kako stvari trenutno stoje u evrozoni, moglo bi se reći da članstvo u EU i nije najbolja ideja. Ali ja mislim da je to jedini put za Srbiju' - zaključuje on.
Izvor: RTS
Tweet
Pogledaj vesti o: Novak Đoković

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.