Inter siguran, poraz Udinezea

Izvor: B92, 09.Nov.2013, 23:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Intera savladali su na domaćem terenu ekipu Livorna sa 2:0, a Katanija je bila bolja od Udinezea 1:0 u subotnjim mečevima 12. kola Serije A.

Kada je golman Livorna Bardi posle pola sata igre ubacio loptu u sopstvenu mrežu, činilo se da će Inter rutinski rutinski do trijumfa. Međutim, gosti su se umešno branili, čak su nekoliko puta zapretili izjednačenjem, a sve dileme otklonio je Nagatomo pogotkom tek u sudijskoj nadoknadi.

Sedmom pobedom ove sezone Inter >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je preuzeo četvrto mesto na tabeli sa šest bodova zaostatka za vodećom Romom. Srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović presedeo je ceo meč na klupi nerazura.

Katanija je golom Maksija Lopesa iz penala izborila minimalnu, ali dragocenu pobedu nad Udinezeom (1:0), u čijem su dresu standardno odigrali golman Željko Brkić i Dušan Basta, koji je dobio žuti karton.