Izvor: MozzartSport.com, 06.Dec.2020, 16:07

Ikone vezao Kneževe u čvor, Lil drugi u Francuskoj, Monaku se vratio izgubljeni dragulj (VIDEO)

Strahinja Pavlović i dalje čeka šansu…

Monakova trijumfalna serija okončana je u Lilu. Četiri dana nakon što je obezbedio plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope Lil je u derbiju 13. kola Lige 1 savladao Kneževe sa 2:0 i preuzeo drugo mesto na tabeli prvenstva Francuske.

Nije to bilo posebno impresivno izdanje domaćeg tima, naprotiv, najbolju šansu u prvom poluvremenu imali su gosti. U nastavku ipak dve brze akcije bacile su goste sa juga na pleća.

>> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << />Prvo je Džonatan Ikone prevario kompletnu odbranu Monaka, navukao na sebe čak petoricu igrača pre no što je odložio loptu do Džonatana Dejvida, bivšeg napadača Genta, a on je zakucao loptu pod prečku za inicijalno vođstvo domaćih. Da će bodovi ostati u Lilu potvrdio je Jusuf Jazidži, posle ubitačne kontre koju je u 65. minutu povukao Džonatan Bamba, dok je asistenciju upisao Burak Jilmaz.

Monako je pokušavao uglavnom po krilima, ni sami verovatno ne znaju koliko su centaršuteva uputili, sigurno više od 20, ali nijedan nije išao tamo gde treba. Mada, ako se pogleda statistika, egal utakmica, otprilike isti broj prilika, isti broj šuteva, sve je bilo ujednačeno, samo što je Lil šanse koristio, Monako – nije.

Pjetro Pelegri je u 90. minutu uspeo samo da postigne počasni pogodak za Kneževe, mada to i nije baš nevažan detalj, jer je to bio njegov prvi posle dve godine, a podsetimo da je 19-godišnji centarfor 2018. kao veliki talenat došao iz Đenove za astronomskih 20.000.000 evra. Međutim, zbog različitih povreda, a bilo ih je podosta, u prve dve godine je sakupio svega stotinak minuta na terenu.

Notiraćemo za kraj da Strahinja Pavlović ni ovog puta nije bio ni u protokolu. Još čeka prve minute kod Nika Kovača, prođe evo već šest meseci.

FRANCUSKA 1 – 13. KOLO