I poljski rvač vraća medalju iz protesta

Izvor: Mondo, 07.Mar.2013, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I poljski rvač vraća medalju iz protesta

Poljski rvač Andžej Supron vratiće srebrnu medalju koju je osvojio na Olimpijskim igrama u Moskvi 1980, u znak protesta zbog preporuke Međunarodnog olimpijskog komiteta da izbaci rvanje iz OI 2020.

"Iznenađen sam i ogorčen preporukom MOK da ovaj antički sport izbaci iz Igara", rekao je Andžej Supron, koji je bio evropski i svetski šampion.

On je naglasio da medalju vraća predsedniku >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << MOK Žaku Rogu.

Prošlog meseca isti potez preduzeo je i sedmostruku svetski prvak Bugarin Valentin Jordanov, koji je vratio zlato osvojeno na Igrama u Atlanti 1996. godine.

Izvršni komitet Međunarodnog olimpijskog komiteta preporučio je prošlog meseca da rvanje ne bude u olimpijskom programu 2020. godine, a definitivna odluka biće doneta u septembru na zasedanju MOK u Buenos Airesu.

(agencije)
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.