Hrvati propustili šansu da obezbede plasman na EP, odluka pada u poslednjem kolu

Izvor: RTS, 13.Okt.2019, 22:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatska je gostovala Velsu, a u Kardifu je meč završen nerešeno 1:1.
Hrvatska je povela golom Nikole Vlašića u devetom minutu, a izjednačio je Bejl pred sam kraj prvog dela igre.

Rezultat se do kraja meča nije menjao, pa će konačan rasplet uslediti u poslednjem kolu.
Dejan Lovren i Domagoj Vida su "požuteli" u Kardifu, zbog čega će propustiti meč poslednjeg kola sa Slovačkom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />Hrvatska je prva sa 14 bodova, Mađarska druga sa 12, treća je Slovačka sa 10 ali i utakmicom manje. Vels ima osam bodova (takođe meč manje), kao i Azerbejdžan koji je poslednji (jedan bod).
Nemačka je očekivano pobedila u Estoniji (3:0), iako je imala nešto teži zadatak.
Neoprezni Emre Džan je isključen u 14. minutu, pa je Nemačka, iako sa igračem manje, u drugom poluvremenu postigla čak tri gola.
Ilkaj Gundogan je pogađao u 52. i 58. minutu, a konačan rezultat je postavio Timo Verner u 71, pet minuta nakon što je ušao u igru.
Holandija je bila sigurna u Belorusiji, pošto je posle 45 minuta igre vodila sa 2:0. Oba gola postigao je Vajnaldum, od kojih je drugi spektakularan udarac sa 30 metara.
Belorisija je smanjila preko Draguna u 54, ali to je bilo sve od domaćina.
Holandija je prva sa 15 bodova, koliko ima i drugoplasirana Nemačka, Severna Irska ima 12 (sve tri ekipe po šest utakmica).
Belgija i Rusija su već obezbedile plasman na Euro, a večeras su rutinsi savladale svoje protivnike.
Belgija je pobedila Kazahstan u gostima sa 2:0, dok je Rusija sa 5:0 slavila na Kipru.
Škotska je bila, takođe, ubedljiva - pobedila je San Marino sa 6:0.
Poljska je prva u Grupi G sa 19 bodova posle osam mečeva, savladala je danas Severnu Makedoniju sa 2:0.
Druga je Austrija sa 16 (pobedila u Sloveniji sa 1:0).
Severna Makedonija je na trećem mestu sa 11, koliko ima i četvrtoplasirana Slovenija.