Izvor: MozzartSport.com, 22.Maj.2020, 22:50

Hertina eksplozija: Četiri gola za 26 minuta, sedam od nastavka sezone (VIDEO)

Gol i dve asistencije fantastičnog Vedada Ibiševića. Debitovao Samardžić - 4:0

Herta blista pod vođstvom Bruna Labadije. Ekipa iz Berlina je nakon blistavog drugog poluvremena protiv Hofenhajma (0:3) odigrala još jedno protiv gradskog rivala Uniona, pa se čini da je na dobrom putu da prebrine sve brige oko opstanka u elitnom rangu. Herta je sve golove postigla za 26 minuta na početku drugog poluvremena i tako se probila na odlično 10. mesto na tabeli Bundeslige >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << - 4:0 (0:0).

Junak slavlja domaćeg tima bio je legendarni Vedad Ibišević, koji je postigao prvi pogodak i namestio naredna dva, kada su mrežu Uniona pogađali Dodi Lukebakio i Mateus Kunja. Konačan rezultat meča postavio je Dedrik Bojata u 77. minutu. Srpski defanzivac Neven Subotić presedeo je meč na klupi za rezervne igrače. Odbrana Uniona nije loše funkcionisala u prvom poluvremenu, ali se u nastavku i te kako osetio izostanak iskusnog defanzivca.

Sa druge strane, Marko Grujić je svih 90 minuta komandovao veznim redom domaćeg tima. Zaradio je i novi žuti karton, drugi od nastavka sezone, a ukupno sedmi u ovoj sezoni. Debitantski nastup u dresu Herte ostvario je i momak srpskih korena Lazar Samardžić. Supertalentovani vezista ušao je na teren u 81. minutu meča.

Kada se podvuče crta, Union tokom čitave utakmice nije uspeo ozbiljnije da pripreti golu Runea Jarstejna, pa Urs Fišer nakon drugog uzastopnog poraza po nastavku šampionata, ima dosta razloga za brigu, bez obzira što su sa druge strane bili odlični protivnici. Union će pokušati da promeni sliku već u sredu, kada će na svom terenu dočekati Majnc.

Herta istog dana ide u Lajpcig, gde će imati ozbiljnu proveru realne snage u ovom trenutku. U slučaju da napravi novo iznenađenje sastav Bruna Labadije će postati više nego ozbiljan kandidat za plasman u evrokupove naredne sezone.